Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини: з чим це пов'язано

Від партії СДПН на посаду канцлера знову балотуватиметься Олаф Шольц

Борис Пісторіус
Вибори в Німеччині відбудуться 23 лютого

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду канцлера на цих виборах. Натомість він підтримав чинного главу федерального уряду Олафа Шольца, назвавши його "видатним канцлером". Щодо причин такого рішення, то міністр обмежився лаконічною відповіддю, яка не розкрила його суть.

Як пише видання Reuters, відповідну заяву Пісторіус зробив 21 листопада. За їх даними, правляча соціал-демократичну партія ФРН робила ставку не на Шольца, а саме на Пісторіуса, адже він наразі має більшу популярність серед населення. Проте міністр відхилив пропозицію, пославшись на особисте. 

"Я щойно повідомив лідерам нашої партії та парламентських груп, що я не буду висуватися як кандидат на посаду федерального канцлера. Це моє суверенне та цілком особисте рішення", - сказав глава Міноборони Німеччини.

Водночас він підтримав кандидатуру Олафа Шольца, назвавши його "видатним федеральним канцлером". Пісторіус наголосив, що саме чинний очільник уряду провів коаліцію з трьох партій через найбільшу кризу за останні десятиліття.

У виданні додали, що за попередніми опитуваннями Шольц займає лише третю позицію серед кандидатів, які висуваються на посаду канцлера. Саме тому СДПН намагалась замінити кандидата на позачергових виборах, які мають відбутися 23 лютого. 

Правляча коаліція Німеччини

Канцлер Німеччини Олаф Шольц 6 листопада звільнив міністра фінансів Крістіана Лінднера, який також обіймав посаду федерального голови Вільної демократичної партії. Це призвело до розпаду урядової коаліції. Вже 8 листопада президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр віддав міністрам посвідчення про звільнення, а Шольц заявив про готовність винести вотум довіри до уряду.

Причинами розпаду цієї коаліції називають військову допомогу Україні, через яку останнім часом виникало чимало суперечок. Не останню роль зіграли й проблеми з економікою. Суперечки в уряді стосувалися бюджетної політики, міграції, клімату, шляхів відновлення економіки, що перебуває у занепаді.

Варто зазначити, що уряд Шольца прийшов до влади з гучними обіцянками змін і модернізації після 16 років правління Ангели Меркель. Наразі ліберальний блок християнських демократів ХДС/ХСС знаходиться в опозиції. З 2021 року ФРН керує СДПН Шольца у коаліції з Зеленими й "Вільними демократами". Уряд, як і коаліція, отримали прізвисько "світлофора" за кольорами трьох основних політсил.

Раніше Інформатор писав, що канцлер Німеччини Шольц пообіцяв зміну політики урядової коаліції, оскільки "Світлофор" продемонстрував провальні результати на виборах до Європарламенту. Також повідомляли, що Олаф Шольц виступив проти вступу України до НАТО. Він зазначив, що у цьому немає потреби, і воююча країна не може стати членом Альянсу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube