Канцлер Німеччини нагадав, що воююча країна не може стати членом Альянсу
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що не підтримує перший пункт Плану перемоги президента України Володимира Зеленського. Йдеться про запрошення України до НАТО. Бо у цьому наразі немає потреби. Та й воююча країна не може стати членом Альянсу.
Про це Шольц сказав в інтерв’ю виданню ZDF. Політик зазначив, що запрошення України до Альянсу наразі не стоїть на порядку денному, адже нема потреби ухвалювати таке рішення. Крім того, він не хоче ескалації конфлікту, а виконання першого пункту Плану перемоги може призвести до прямого протистояння Москви та НАТО.
"Країна, яка воює, не може стати членом НАТО. Усі це знають, з цим немає жодних розбіжностей. І в НАТО запрошення зазвичай досить швидко пов'язують із членством", – наголосив Шольц.
Він наголосив, що рішення щодо цього питання найближчим часом змінювати не планує, бо його позиція чітка й він її вже висловлював.
Президент України Володимир Зеленський сподівався, що отримає запрошення на вступ до Альянсу ще на липневому саміті НАТО, але цього не сталось. Проте Київ не згоден з цим і продовжує наголошувати на необхідності доєднання. Бо це має стимулювати РФ до припинення війни.
Попри те, що західні країни-союзники надають Україні чималу підтримку у боротьбі з ворогом, у питання вступу до НАТО не змогли дійти згоди. Одні згодні з цим, а інші навпаки виступають проти. Насамперед проти висловились США і Німеччина. Також не хочуть бачати Україну в Альянсі проросійські Словаччина та Угорщина. А ось тіньовий спротив очолюють Бельгія, Словенія та Іспанія.
Американський конгресмен Джеррі Конноллі, голова Парламентської асамблеї НАТО, пояснив, що в Україні триває війна, і перед вступом в НАТО необхідно відновити суверенітет над усіма територіями. Глава Міноборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що країнам НАТО необхідно обговорити, на яких умовах Україна отримає запрошення та приєднається до блоку.
Глава МЗС Угорщини взагалі закидає, що вступ України до НАТО може призвести до масштабних негативних наслідків, а саме до Третьої світової війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.