Після атаки дронів у Севастополі росія боїться виводити кораблі у море

Читать на русском

А ще частину російських кораблів Туреччина не пропускає у Чорне море

Читать на русском
Після атаки дронів у Севастополі росія боїться виводити кораблі у море
Черноморський флот перетворюється на примару

А ще частину російських кораблів Туреччина не пропускає у Чорне море

Як повідомляє Оперативне командування «Південь», 7 листопада росія вивела у Чорне море 4 кораблі, один з яких має 8 ракет «Калібр». Але вони тримаються ближче до південного узбережжя Криму. 6 та 5 листопада ворог виводив у море 3 кораблі, у яких не було ракет. Очевидно, росіяни бережуть свої кораблі після атаки на них 29 жовтня безпілотними літальними апаратами.

Як зазначають в ОК «Південь», штормова погода може винести ближче до берегу морські міни, якими усіяні прибережні зони. 5  і 6 листопада ракетоносії не виходили у море для чергування. А 4 листопада росія ненадовго вивела в море фрегат, який запустив 2 «калібри» по Україні та після цього спішно повернувся нараз у порт, хоча завдання в акваторії Чорного моря виконували 7 кораблів і катерів. Ми бачимо, що кількість кораблів у морі скорочується. ЗМІ писали, що піся інцидентів 29 жовтня росія перевела свої підводні човни до Краснодарського краю, а ще раніше частина кораблів ЧФ рф перебазувалася у російські порти в Азовському морі. Але це ніяк не зменшує загрозу для цивільного населення України. Адже крім ракетоносіїв з «калібрами» є ще літаки з ракетами, комплекси «Іскандер», іранські безпілотники та навіть кораблі у Каспійському морі, які Україна не зможе дістати (поки що).

Для порівняння: 28 жовтня за 1 день до удару по кораблях дронами, росія розмістила у Чорному морі 11 кораблів і катерів з 24 ракетами «Калібр» (у т.ч. на двох підводних човнах). Ще 26 жовтня, до атаки на кораблі у Севастополі, росія виводила на бойове чергування у Чорне море по 3 ракетоносії з 20 «калібрами». В Азовському морі знаходилися 3 кораблі і катери.А ще 13 кораблів знаходилося у Середземному морі, з яких 5 носіїв ракет «калібр». Росіяни були б не проти застосувати ці судна проти України у Чорному морі, але не мали змоги.

Кумедна ситуація трапилася з двома російськими кораблями зі складу Тихоокеанського флоту. Мова йде про ракетний крейсер «Варяг» та великий протичовниковий корабель «Адмірал Трібуц». Вони з 2 лютого 2022 року знаходилися у Середземному морі. Не могли прийти на підкріплення Чорноморському флоту рф, бо їх не пропускала Туреччина. На кораблях росіяни намалювали свою свастику – літери V і Z. Чекали протягом 9 місяців, а 6 листопада їх вже помітили неподалік від Сингапуру – вони поверталися у Владивосток.

Нагадаємо, що 29 жовтня був здійснений удар повітряними та надводними дронами на кораблі Чорноморського флоту росії у Севастополі. Росіяни пізніше стверджували, що Україна ніби-то під кураторством Великобританії завдавала ударів по кораблях 7 автономними морськими та 9 повітряними дронами. За твердженням окупантів, внаслідок цієї атаки лише незначно постраждав морський тральник «Іван Голубець». Росіяни назвали це терактом, поспішили вийти з «зернової угоди» (у яку повернулися через кілька днів після того, як воно продовжила діяти без них). Насправді ушкоджено було й нинішній флагман Чорноморського флоту – «Адмірал Макаров», який влітку випускав ракети «Калібр» по торговому центрі у Вінниці (внаслідок чого загинуло понад 20 людей). Тому цей корабель тимчасово не може нести службу та обстрілювати Україну, доки його не полагодять. Пошкодження флагмана флоту виявили завдяки супутниковим знімкам.

Росіяни побачили, що навіть без бойових кораблів Україна може топити російські судна на морі й в порту. Ця подія була настільки резонансною, що росіяни вилучили всі відеозаписи з камер зовнішнього спостереження. А людям заборонили наближатися до порту. А всім, хто викладатиме відео і фото вибухів і кораблів, окупаційна адміністрація Севастополя пригрозила проблемами зі спецслужбами. А після цього інциденту, який нібито не завдав росії значних втрат, окупанти вирішили знову влаштувати масований  обстріл українських електростанцій, показуючи, хто насправді є терористами. 31 жовтня ворог гатив ракетами та дронами по цивільній критичній інфраструктурі. Пошкоджено 18 об’єктів у десяти регіонах, більшість із яких енергетичні. Знеструмлено сотні населених пунктів у семи областях України.

Президент України Володимир Зеленський вже оголосив збір коштів на морські дрони. А значить росіянам є чого боятися та подібні атаки на кораблі будуть повторятися.

Валерій Магланович

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.