Зеленський анонсував збір коштів для флоту морських дронів

Читать на русском

Україна збиратиме гроші на флот морських дронів

Читать на русском
Зеленський анонсував збір коштів для флоту морських дронів
Україні потрібні морські дрони для захисту та повернення своєї території в морі

Україна збиратиме гроші на флот морських дронів

Україна наступного тижня запустить новий фандрейзинговий напрямок в рамках платформи United24 – збір коштів для флоту морських дронів.

Про це у своєму вечірньому зверненні 5 листопада заявив президент України Володимир Зеленський.

"Наступного тижня запустимо ще один фандрейзинговий напрямок – будемо акумулювати кошти для флоту морських дронів. Думаю, абсолютно кожен розуміє, що це й для чого це, і впевнений, що мільйони людей підтримають і такий напрямок у нашій обороні. Як це працює – всі вже бачили. І це тільки для захисту нашої, нашої морської акваторії, на чуже ми не претендуємо", - сказав президент.

Зеленський зазначив, що за пів року роботи благодійної платформи United24 було зібрано майже 220 мільйонів доларів внесків від мільйонів людей з більш ніж сотні країн.

Що таке морські дрони і як вони атакували базу ЧФ у Севастополі

Базу Чорноморського флоту в бухті Севастополя вранці 29 жовтня атакував "рій" морських і повітряних дронів. Така масштабна операція відбулася вперше в світовій історії. Москва звинуватила в цьому Україну і Британію.

За даними міністерства оборони РФ, кораблі в бухті атакували як безпілотні літальні апарати (БПЛА) так і морські ударні дрони. Російські військові підрахували, що перших було 9, а других - 7 штук.

Російське міністерство запевняє, що "терористична атака" була організована українськими спецпризначенцями під керівництвом британських інструкторів. Але начебто російські силовики змогли зірвати напад і "несуттєво постраждав" лише один корабель.

За підрахунками військових експертів, постраждати могли насправді 3 або 4 кораблі ЧФ, зокрема флагман "Адмірал Макаров".

Що відомо про надводні дрони

Відомо, що Канада дійсно використовує надводні дрони, але насамперед з науковою метою. Наприклад, в січні канадська компанія JASCO Applied Sciences повідомила про використання безпілотних суден для морського моніторингу.

Акустичні датчики і відеокамери дрона змогли виявити морських ссавців під час роботи біля узбережжя Британської Колумбії та надіслали дані для перевірки аналітикам в експертному центрі.

Надводні безпілотники мають доволі різноманітні конструкції і характеристики. Вони можуть виглядати як невеликий човен чи каяк або як баржа чи вітрильник.

В ударному дроні у передній частині судна може міститися вибухівка, що перетворює його на атакувальну зброю. Вони зазвичай мають систему відеоспостереження, локатори і зв'язок з центром управління.

Власне, на відео атаки в бухті Севастополя, оприлюдненому в ЗМІ, видно як безпілотні човни буквально "полюють" на російські кораблі, щоб врізатись в їхній корпус і завдати пошкоджень.

Офіційно такі апарати саме для військових цілей розробляють лише декілька держав. Так, два роки тому Туреччина презентувала свій проєкт надводного безпілотника під назвою ULAQ.

Цей апарат оснащується оптико-електронною та радіолокаційною станціями для виявлення та супроводу цілей. Вага безпілотника складає 2 тонни, максимальна швидкість - до 35 вузлів (65 км/годину), а радіус дії - до 215 морських миль (тобто до 400 км).

На безпілотному човні також передбачена можливість встановлення ракет. В серпні цього року почалось серійне виробництво турецького морського безпілотника. Про розробки надводних дронів повідомляли також США і Британія. Однак, про бойове застосування ударних апаратів посадові особи світових держав воліють не оголошувати.

Капітан першого рангу запасу Військово-морських сил України Андрій Риженко вказує, що такі апарати вже зараз використовуються достатньо широко, але без зайвої публічності.

"Вони застосовуються досить широко, хоча і не рекламуються. Ви ніколи не знайдете на сайтах ВМС жодної країни, що в них є такі системи. Це все належить до спеціальних операцій зі знищення найбільш цінних військових цілей на визначеній глибині базування противника", - сказав експерт в інтерв'ю "Радіо НВ".

Нагадаємо, глава української держви Володимир Зеленський 5 листопада провів засідання Ставки, де обговорювалися протидії ракетному терору. Крім того, також зачепили і ситуацію на енергетичному фронті та питання поповнення оззброєння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.