Заступник Гетманцева пояснив, як українці платитимуть військовий збір за жовтень

Нардеп Железняк вказав, що збільшення військового збору набере чинності в день підписання закону главою держави

Військовий збір
Нардеп Железняк про військовий збір в Україні

В Україні зростання військового збору передбачено у прийнятому Верховною радою 10 жовтня законопроєкті №11416-д щодо підвищення податків. Тож, якщо президент України Володимир Зеленський умовно підпише документ 20 жовтня, то військовий збір громадяни сплачуватимуть з 1 по 20 жовтня по старому - 1,5%, а з 20 по 31 жовтня по новому - 5%. Про це розповів народний депутат Ярослав Железняк. 

Нардеп вказує, що текст податкового законопроєкту №11416-д після збиття правки №988 виглядає дивно. Він вказав, що військовий збір набере чинності в день підписання закону главою держави, тобто з 1 жовтня по 20 жовтня буде збір 1,5%, а з 20 по 31 жовтня вже 5%. 

"Окей, який статус у нас є по подальшій долі податкового законопроєкту №11416-д. Текст після збиття правки №988 виглядає дивно.  Чи можна його ось так підписати? Фізично так. Але вийде ситуація що той самий військовий збір набере чинності в день підписання закону...тобто з 1 жовтня по умовне 20 жовтня буде збір 1,5%, а з 20 по 31 жовтня вже 5%… я вже не говорю про нормативку, яку ще треба під це приготувати. Коротше, це ще та біда вийшла. Чи хочуть вони підписати текст в такому вигляді? Так. Без переголосування та вето. Чи можуть зараз підписати. Ні, вже є декілька блокувальних постанов. До понеділка ще зʼявиться. Але на наступному тижні хочуть ці постанови провалити й десь з 15 жовтня відправлять до президента на підпис. Там може і підпишуть швидко, але це буде залежати від графіка відряджень глави держави", - пояснив Железняк. 

За словами нардепа, фінальна сума ресурсу цього року вже явно не 30 мільярдів гривень, а менше. Оскільки прийняли правку залишити 1,5% для військових та військовий збір по факту не впроваджують заднім числом для зарплат інших. Раніше депутат пояснив дав детальне роз’яснення щодо ухваленого закону:

  • військовий збір (ВЗ) для всіх, крім ФОПів-спрощенців, піднімається з дня набуття чинності законом, а не з 1 жовтня;
  • ВЗ для ФОПів-спрощенців все одно із 1 жовтня;
  • Будь-яких перенесень ВЗ на 1 січня немає ні для кого;
  • Е-резиденти теж попадають під військовий збір;
  • Винятки для ФОП, які на окупованих територіях та на території зони бойових дій “випали”;
  • Новий ВЗ для ФОПів в МПЗ не включатиметься.

 Мінфін про підвищення ставки військового збору

10 жовтня Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Законопроєктом передбачено залучити кошти до державного бюджету шляхом:

  • підвищення ставки військового збору для фізичних осіб з 1,5% до 5%, окрім грошового забезпечення військовослужбовців та працівників Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, для яких залишається ставка збору у розмірі 1,5%;
  • ⁠встановлення військового збору для ФОП 1,2 та 4 груп у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати; встановлення військового збору у розмірі 1% для платників єдиного податку 3 групи; підвищення ставки податку на прибуток для фінансових компаній до 25% з 2025 року;
  • ⁠встановлення щомісячних авансових внесків з податку на прибуток та ПДФО для платників податку, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним (за кожну АЗС);
  • податок на прибуток від банків за 2024 рік у розмірі 50%;
  • зміна податкового періоду подання звітності з ПДФО з квартального на місячний.

 

"Ресурс до зведеного бюджету від змін до Податкового кодексу у 2024 році становить 21,6 мільярда гривень (з яких до держбюджету - 21,5 мільярда гривень, а до місцевих - 0,1 мільярда гривень), а у 2025 році - 141,1 мільярда гривень (з яких до держбюджету - 133,0 мільярда гривень, а до місцевих - 8,1 мільярда гривень). Водночас додаткова потреба у фінансуванні Сил оборони у 2024 році становить майже 500 мільярда гривень. І саме неподаткові ресурси (збільшення внутрішніх запозичень) є основним джерелом для покриття зазначеної вище потреби. Всі невійськові видатки держбюджету фінансуються виключно за підтримки міжнародних партнерів України. Це і соцвиплати, і програми підтримки економіки, і зарплати вчителів та лікарів. Зазначені кошти немає змоги використовувати на фінансування потреб оборони", - наголошували у Мінфіні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube