Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Прем’єр-міністр КНР вирушив до Берліну та Парижу, щоб розбудовувати двосторонні відносини між країнами
Китайський прем’єр-міністр Лі Цян у неділю, 18 червня розпочав п’ятиденне турне до Німеччини та Франції. Його візит до двох потужний європейських держав і провідних членів ЄС спрямований на посилення двосторонніх відносин між країнами. Вважається, що Берлін та Париж схильні до посилення зв’язків із Пекіном, навіть якщо це на шкоду інтересам США та не викликає захоплення в Брюсселі.
Видання Global Times повідомляє, що це перша закордонна поїздка Лі Цяна після вступу на посаду в березні. Спершу китайський прем’єр відвідає Берлін, а потім Париж. Візит високопоставленого чиновника підкреслює стратегічний інтерес Пекіна, і спрямований на посилення зв’язків передовсім із західноєвропейськими державами. Це дасть можливість зіграти на суперечностях між інтересами цих країн та США.
Китайські ЗМІ повідомляють, що візит Лі принесе «більше визначеності для китайсько-європейської співпраці та піде на користь глобальному економічному відновленню». Вони повідомляють, що це особливо важливо в той час, коли світ усе ще перебуває в турбулентності, «спричиненій кризою в Україні» й коли США відстоюють власні інтереси коштом колективного Заходу.
Президент Франції Емануель Макрон та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн відвідували Китай. Французького президента прийняли гостинно, оскільки він уникав дражливих для Пекіну питань. Натомість Урсула фон дер Ляєн, яка виступила зі словами критики, зокрема й за підтримку китайським режимом росії, отримала «дипломатичний ляпас» і повернулася додому без почестей, як звичайний турист.
Повернувшись до ЄС, Макрон несподівано заявив про потребу дистанціюватися від Вашингтону в стратегічній політиці. На думку французького президента, Європа має зменшити свою залежність від США, щоб не перетворитися на «васала». У червні виявилося, що позицію Макрона зі «стратегічної автономії» та невтручанню в суперечку США та Китаю довкола Тайваню підтримує 74 % європейців.
Вважається, що канцлер Німеччини Олаф Шольц підтримує ідею Макрона. Під час свого візиту до Китаю в листопаді 2022 року він закликав Піднебесну вплинути на росію, аби не допустити використання ядерної зброї і наголосив на потребі покращувати китайсько-європейські відносини. За свою «прокитайську» позицію Шольц отримав критику в ЄС.
Ми також писали про те, що держсекретар США Ентоні Блінкен прибув у Китай і на цей візит покладають багато сподівань. А ще ми розповідали, яким бачить своє завдання Блінкен під час візиту до Піднебесної.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.