Інтеграція західних систем озброєння в штатні літаки ЗСУ дасть можливість підвищити вогневу міць України
Встановлення передового західного ракетного озброєння на українські МіГи дасть ВПС ЗСУ можливість значною мірою знівелювати кількісну перевагу ворога. Ракети «повітря-повітря» натівського зразка можуть бути використані для ефективного ураження російської авіації, що зробить неможливою повітряну підтримку військ ворога. Водночас наша авіація, вигравши боротьбу за повітряний простір, зможе завдавати ударів і по наземним цілям супротивника.
Пентагон працює над інтеграцією натівських ракет «повітря-повітря» на звичні для українських пілотів МіГи. Якщо проєкт вдасться реалізувати, це суттєво посилить українську протиповітряну оборону, повідомляє Politico.
На тлі підготовки до можливого контрнаступу, Україна потребує підсилення авіації, у першу чергу для протидії авіації супротивника. Представники міністерства оборони США заявили, що вважають, що Київ планує розпочати наступ у найближчі шість-вісім тижнів, коли погода потеплішає та українські війська завершать навчання в Німеччині.
Двоє українських пілотів перебувають у США, щоб оцінити можливості навчитися керувати F-16, але про швидку передачу західних літаків наразі не йдеться. У такому випадку, вважають у Пентагоні, пристосування ракет «повітря-повітря» до літаків МіГ може бути хорошим рішенням.
США вже надали Києву ракети «повітря-земля», якими можна завдавати ударів з МіГів. Йдеться, зокрема, про ракету AGM-88B, яку можна використовувати проти наземних цілей, таких як радари та системи ППО. Пентагон також надіслав Joint Direct Attack Munition (JDAM), який перетворює звичайні авіаційні боєприпаси на розумні бомби чи, навіть, крилаті ракети. Але інтеграція AIM-120 з МіГами стане першим випадком, коли США нададуть можливість ЗСУ запускати західні ракети «повітря-повітря» з літаків.
Конструктори зустрічаються з низкою труднощів. Мало просто підвісити ракету до МіГа, вона також повинна обмінюватися данними з радаром літака. Радар вказує ракеті ціль і направляє її, поки вона не наблизиться достатньо близько, щоб самостійно захопити ціль. Американська й радянська системи настільки різні, що ракета й літак не можуть взаємодіяти одне з одним.
Використання в протиповітряній обороні літаків має суттєві переваги в порівнянні зі стаціонарними комплексами протиповітряної оборони. Літак може переміститися в потрібну точку на карті у відповідний момент, дуже швидко.
Не потрібно розгортати зенітно-ракетний комплекс, переміщати його в інше місце після пострілу, щоб вберегти від ворожої атаки. Якщо ракети та безпілотники ворога намагаються рухатися «сліпими плямами» поза межами дії нашого ППО, то у випадку з літаками так діяти не вийде.
Ракети «повітря-повітря» натівського зразка можуть бути використані для ефективного ураження російської авіації на лінії зіткнення, що нівелює кількісну перевагу ворога. Водночас наша авіація, вигравши боротьбу за повітряний простір, зможе надавати вогневу підтримку сухопутним військам.
Інформатор раніше писав про те, що Україна просить у США касетні боєприпаси, щоб скидати їх на окупантів із дронів. Ми також розповідали про те, що Пентагон різко пришвидшив постачання зброї Україні. А ще ми писали, що Брюсель закликає країни поза ЄС приєднатися до постачання снарядів Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.