У Євросоюзі активізували виробництво необхідних артснарядів і закликають країни-учасниці, а також дружні держави надати Києву необхідне озброєння у якомога швидшому темпі
Єврокоміся закликає дружні країни-не члени ЄС надати Україні необхідні для ведення оборонної війни артилерійські снаряди. Ті країни, які передаватимуть снаряди, матимуть можливість компенсувати 90 % витрат із загального фонду Євросоюзу. На місяць ЗСУ потребує понад 250 тисяч артснарядів на місяць і союзники докладають зусиль, аби належним чином постачати озброєння.
Євросоюз закликає країни, які не входять до складу ЄС, долучитися до закупівлі снарядів для України. Про це в понеділок, 6 березня з посиланням на власні джерела, які знайомі з перебігом обговорення цієї теми, написала іспанська газета El Pais.
Оборонна промисловість зазвичай працює на замовлення, тому зараз, коли попит на снаряди різко зріс, вона стикається з проблемою оптимізації виробництва. У зв’язку із цим Брюссель планує запросити країни, які не є членами ЄС, але поділяють демократичні цінності, приєднатися до схеми закупівель. Зокрема, йдеться про Норвегію. Офіційного підтвердження цієї інформації поки не надходило ні від Євросоюзу, ні від Осло.
Брюссель закликає країни Євросоюзу «негайно» надіслати в Україну боєприпаси «зі своїх арсеналів або незавершених замовлень», йдеться зокрема про далекобійну артилерію калібру 155 мм. Щоб заохотити та прискорити поставки до України, Європейська комісія планує виділити 1000 мільйонів євро на спільне придбання боєприпасів. Передбачається, що із цієї суми виплачуватимуть до 90 відсотків вартості відправлених українській армії боєприпасів і озброєнь. Наступним кроком буде постачання 120-міліметрових боєприпасів для мінометів.
Для ведення бойових дій ЗСУ потребує великої кількості артилерійських боєприпасів. Країни Заходу, які робили ставку на застосування авіації для ведення повномасштабної війни, як виявилося, не мають достатньої кількості боєприпасів, аби надати їх Україні. Тому Вашингтон оголосив про намір збільшити виробництво 155-мм снарядів на 500 % упродовж двох років. Очікується, що щомісяця військові заводи США будуть виробляти близько 90 тис. снарядів, частину з них будуть передавати Україні.
Європейська комісія також оголосила про наміри збільшити виробництво боєприпасів, які передадуть Україні навесні. Крім того, ЕК планує зайнятися поповненням своїх власних запасів на складах, розташованих на території ЄС. Витрати на це покриватимуться коштом, виділеним Європейським фондом миру (EPF).
Раніше ми писали про те, що концерн Rheinmetall може побудувати танковий завод в Україні. Планують випускати 400 машин на рік. А ше ми розповідали, що Україні необхідно 250 тисяч артилерійських снарядів на місяць, щоб зменшити дефіцит боєприпасів, який перешкоджає Збройним Силам просуватися на передовій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.