“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Майже половину від усієї зброї, яку Україна отримала від союзників за рік війни, надали за останні три місяці
З усієї військової допомоги, обіцяної Пентагоном від початку війни, 40%, понад 8 мільярдів доларів, – надійшло протягом трьох місяців після 9 грудня 2022 року. Західні союзники та Україна готуються до початку контрнаступу ЗСУ.
Про це пише видання The Economist.
Журналісти посилаються на слова європейського високопосадовця у сфері оборони. За його словами. надходження зброї, погоджене в Німеччині лише в січні, становить дві третини від загальної кількості, надісланої до України за весь 2022 рік.
"Останній пакет військової допомоги від США включає, наприклад, броньовану мостоукладальну техніку, яка буде життєво необхідною для будь-якого наступу на півдні чи сході. Українська армія трансформується в плані військового озброєння. Хоча основна частина техніки – все ще радянського походження. Наприкінці минулого року співвідношення українських і західних комплектів становило п’ять до одного очікується. Зараз, після надходження допомоги, це п’ять до двох", - цитує видання співрозмовника.
Журналісти зазначають, що Україна готується до контрнаступу. Найближчим часом отримає не лише танки, але й іншу броньовану техніку, яка відіграє значну роль під час наступальних дій. Вже незабаром третина війська матиме комплектацію за стандартами НАТО.
Журналісти також пишуть, що, на думку західних аналітиків, головнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний планує утворити три нові армійські корпуси. У кожному з них буде по шість бригад чисельністю понад 20 тисяч осіб. Ось чому українська армія зараз стримує російський наступ у районі Бахмута - частина військових проходить навчання за кордоном для служби у цих бригадах.
"Під час наступальних дій минулого року українська армія здебільшого наступала у ротних формуваннях. Навчання в Графенвері має на меті об’єднати їх у більші батальйони та бригади, здатні вести "загальнозбройну" війну, в якій піхота, бронетехніка, артилерія та інші види бойової техніки діють разом, а не просто послідовно, як це переважно зараз", - пише The Economist.
Також зазначають, що росія може посилити штурми на сході. Але її сили виснажені, а техніки не вистачає для повноцінних атак. І це, вважають експерти, допоможе Україні скористатися ситуацією для контрнаступу.
Як повідомляв інформатор, бойові танки Leopard 2A6, обіцяні Німеччиною та Португалією, доставлять в Україну до кінця березня.
Раніше ми писали, що Зеленський повідомив представників США, що планує надіслати їм список зброї, яка, на його думку, потрібна для прискорення кінця війни з Росією. У цьому переліку є винищувачі F16.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.