На військових складах США зберігається понад 1 мільйон касетних бомб, які потрібні Україні
Україна попросила у Сполучених Штатів касетні боєприпаси, щоб використовувати їх для атак дронами. Зокрема, нашим захисникам потрібна касетна авіабомба MK-20, щоб скидання окремі її частини з безпілотників - це на додаток до 155-мм касетних артилерійських снарядів, які Україна вже запросила. Про це пише Reuters із посиланням на двох американських законодавців - Джейсона Кроу та Адама Сміта, які працюють у комітеті Палати представників з питань збройних сил.
"Україна сподівається, що касетні боєприпаси дадуть їй перевагу у важких боях проти російських військ на сході України. Також, щоб касетні артилерійські снаряди зупинили атаки "живої хвилі", які росія організувала протягом кількох місяців, намагаючись захопити Бахмут", - йдеться в повідомленні.
Видання зазначає, що МК-20 скидається з літака. Бомба відкривається в середині польоту, випускаючи понад 240 дротикоподібних суббоєприпасів чи бомб. Українські військові вважають, що ці суббоєприпаси "мають кращу бронебійну здатність", ніж боєприпаси, які вони скидають із безпілотників.
Корпорація Textron Systems припинила виробництво MK-20 у 2016 році, однак на військових складах США перебуває понад 1 мільйон одиниць бомб. На Мюнхенській безпековій конференції чиновники закликали представників США вплинути на передачу касетних боєприпасів. Reuters наголошує, що касетні боєприпаси можуть виявитися надто великим кроком для адміністрації Байдена та деяких членів Конгресу.
Критики ідеї такої поставки стверджують, що при розкиданні бомб вони можуть калічити й вбивати мирних жителів і мають високий відсоток відмов, а снаряди, що не розірвалися, становлять небезпеку протягом багатьох років після закінчення конфлікту. В Україні поки не прокоментували цю інформацію.
До слова, у 2008 році у Дубліні на міжнародній конференції досягли угоди про заборону на виробництво, застосування та накопичення касетних боєприпасів. До угоди доєднались 123 країни. США, росія та Україна відмовилися приєднатися. У 2009 році у США ухвалили закон, який забороняє експорт касетних боєприпасів з коефіцієнтом неспрацьовування бомб вище 1%. Президент США Джо Байден може скасувати цю заборону.
Для ведення бойових дій ЗСУ потребує великої кількості артилерійських боєприпасів. Країни Заходу, які робили ставку на застосування авіації для ведення повномасштабної війни, як виявилося, не мають достатньої кількості боєприпасів, аби надати їх Україні. Тому Вашингтон оголосив про намір збільшити виробництво 155-мм снарядів на 500 % упродовж двох років. Очікується, що щомісяця військові заводи США будуть виробляти близько 90 тис. снарядів, частину з них будуть передавати Україні.
Європейська комісія також оголосила про наміри збільшити виробництво боєприпасів, які передадуть Україні навесні. Крім того, ЕК планує зайнятися поповненням своїх власних запасів на складах, розташованих на території ЄС. Витрати на це покриватимуться коштом, виділеним Європейським фондом миру (EPF).
Нагадаємо, Україні необхідно 250 тисяч артилерійських снарядів на місяць, щоб зменшити дефіцит боєприпасів, який перешкоджає Збройним Силам просуватися на передовій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.