Ці кошти дадуть можливість поставити в ЗСУ понад тисячу індивідуальних наборів по 7, 5 тисячі євро кожен
Після чотирьох тижнів литовської кампанії зі збору коштів «Radarom!», вдалося залучити 8,288 мільйона євро. Організатори, телеканал LRT спільно з організаціями Blue/Yellow, Laisvės TV, Stiprūs kartu та журналісткою Рітою Мілюте, повідомляють, що кошти надійдуть на закупівлю обладнання литовського виробництва для українських військових. Йдеться про 1115 наборів вартістю 7 500 євро, у які входять монокуляр нічного бачення, лазерний приціл та індивідуальний антидроновий комплекс.
Про результати організатори оголосили під час фінального телемарафону, який транслювали в суботу, 24 лютого, повідомляє LRT. Громадяни, підприємства та організації країни, яка має 2,8 мільйона населення, збирали ці кошти з 24 січня, аби встигнути до річниці вторгнення.
Під час фінального телемарафону «Radarom!» транслювалися репортажі з України та інтерв’ю з експертами різних галузей. У концертній програмі разом із литовськими виконавцями взяв участь дует Джеррі Гейл і Альона Альона, який цього року поїде на пісенний конкурс «Євробачення».
«Наш обов’язок — насамперед допомогти Україні,… особливо зараз, коли особливо важко, коли, можливо, хтось втрачає оптимізм… Ми не маємо права на жодні політологічні міркування, ми повинні допомогти Україні, тому що сьогодні це абсолютна необхідність… Ми повинні допомогти, і це наш священний обов’язок», — заявив під час оголошення результатів президент країни Гітанас Науседа.
Він додає, що два роки війни продемонстрували, що жорстокість російських окупантів не має меж, але литовці «перейнялися ще більшою повагою до українського народу». Обладнання, яке планують поставити, виробляється в Литві компаніями Brolis Semiconductors та NT Service.
Литва залишається одним із найвідданіших союзників України, вбачаючи свою державу потенційною ціллю чергової агресії путіна. Країна неодноразово допомагала ЗСУ зі спорядженням. У вересні 2023 року Литви виділила 1,5 мільйона доларів на придбання боєприпасів. А в лютому Вільнюс передав Україні черговий пакет допомоги, до якого увійшли патрони до гранатомета та системи дистанційної детонації RISE-1.
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.