Під час приїзду Путіна до Китаю Північна Корея запустила кілька балістичних ракет

КНДР запустила кілька балістичних ракет малої дальності у напрямку моря біля свого східного узбережжя

Запуск ракет малої дальності біля узбережжя КНДР
Нові ракетні випробування КНДР співпали з приїздом Путіна до Китаю

Північна Корея запустила декілька балістичних ракет малої дальності у напрямку моря біля свого східного узбережжя під час візиту президента РФ Володимира Путіна до Китаю. Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що ракети були випущені з міста Вонсан на східному узбережжі. А японська телекомпанія NHK повідомила, що одна з ракет впала в море.

За даними Reuters, останніми місяцями Північна Корея здійснювала запуски балістичних та крилатих ракет, а також тактичної зброї, пояснюючи це модернізацією свого військового потенціалу. Раніше в п’ятницю, 17 травня, сестра північнокорейського лідера Кім Йо Чен заявила, що тактична зброя використовується для стримування Південної Кореї. Одночасно вона заперечувала експорт зброї з Пхеньяну.

Офіційні особи США та Південної Кореї звинуватили Північну Корею у відправленні зброї до Росії для підтримки військових дій проти України. Москва та Пхеньян відкинули ці звинувачення.

Запуски ракет збіглися з візитом президента Росії Володимира Путіна до китайського міста Харбін. Тут він разом із президентом Китаю Сі Цзіньпіном критикував США та їхніх союзників за "військове залякування" Північної Кореї.

Постачання зброї з КНДР до Росії

Незважаючи на міжнародні санкції, які забороняють Пхеньяну експортувати свою зброю, супутникові фотографії, опубліковані дослідницькими групами та урядом США, демонструють потік зброї з Північної Кореї до Росії. Ця зброя потім переміщується на склади боєприпасів поблизу кордону з Україною. За даними видання  Yonhap, Північна Корея з вересня 2023 року могла відправити в РФ близько 3 мільйонів снарядів 152-мм калібру або ж 500 тисяч снарядів 122-мм калібру. Це приблизно 6700 контейнерів.

Нагадаємо, що візит вождя росіян Володимира Путіна до лідера Китаю Сі Цзіньпіна відбувається в момент, коли їхню "безмежну дружбу" випробовує тиск Заходу. Об’єми китайського експорту критично-важливої для Кремля продукції різко скоротилися, хоч сторони й докладають зусиль, аби виправити ситуацію. Пекін стурбований перспективою ізоляції від західних інвестицій та технологій і це для нього важливіше, ніж інтереси Росії. Але Сі не може відверто відцуратися від свого «безмежного друга», який перетворився на валізу без ручки, тому готовий тиснути на нього задля перемовин.

16 травня США оголосили про нові санкції проти торгівлі зброєю, яка сприяє війні Кремля проти України. Міністерство фінансів США зазначило, що Росія використала понад 40 балістичних ракет та інших боєприпасів у війні, порушуючи резолюції Ради Безпеки ООН.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube