У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
В одному з міст суд дозволив двом засудженим піти до ЗСУ, ще 50 заяв чекають на рішення
В Україні вже є перші рішення судів щодо дозволів засудженим громадянам мобілізуватися до Збройних сил України. 21 травня Хмельницький міськрайонний суд ухвалив дозвіл на мобілізацію для двох раніше засуджених чоловіків. Обидва підпишуть контракт з Національною гвардією України.
Як повідомила пресслужба суду, засуджені будуть звільнені від покарання умовно-достроково за умови проходження ними військової служби. Окрім цього, над ними буде встановлено адміністративний нагляд на період служби в підрозділі НГУ. В суді зазначили, що на розгляді зараз перебуває понад 50 аналогічних заяв.
Добровольці – чоловіки 2000 та 1981 років народження. Обидва були засуджені за крадіжки у 2022 році. Вони пройшли професійно-психологічний добір, ВЛК, мають достатній рівень фізичної підготовки для військової служби.
Серед умов несення служби – адміністративний нагляд, який будуть здійснювати командири військової частини. Також їм заборонене перебування за межами місця дислокації військової частини та виїзд в особистих справах без дозволу командира.
17 травня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11079-1. Цей документ дозволяє деяким категоріям ув'язнених добровільно мобілізуватися до лав Збройних сил України. Не всі ув'язнені можуть бути мобілізовані. Ті, хто вчинив тяжкі злочини проти основ національної безпеки, насильства чи корупції, не підлягають мобілізації.
Також потенційні кандидати для мобілізації повинні бути у в'язниці не менше як три роки до закінчення визначеного строку покарання. Під час служби у Збройних Силах, учасники програми будуть перебувати під адміністративним наглядом командира військової частини.
Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що Україна може мобілізувати від десяти до двадцяти тисяч ув'язнених за новим законом. Точні цифри будуть залежати від різних сценаріїв та умов мобілізації, а також від статей, за якими засуджені перебувають у в'язниці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.