Онлайн через Дію українці можуть безкоштовно звернутися по індивідуальний перерахунок пенсії
Для перерахунку пенсії українці можуть звернутися до територіального управління Пенсійного фонду України або подати електронну заяву через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду. Проте, це можна зробити безпосередньо через Дію. Детально про це йдеться у роз’ясненні на порталі Дія.
Заява на індивідуальний перерахунок пенсії подається у зв’язку з:
Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам відбувається з урахуванням не менше як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Перерахунок здійснюється із заробітної плати на момент призначення пенсії. Однак в останні роки цей перерахунок став автоматичним і не потребує окремої заяви.
У разі подання заяви через Дію, одразу після прийняття рішення про перерахунок пенсії на електронну пошту заявника надсилається повідомлення.
Як подати заяву:
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
В Україні не планують збільшувати пенсійний вік, навіть з огляду на скорочення трудового населення, але готується велика пенсійна реформа, яка може стартувати вже у вересні. Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Водночас за словами Жолнович, необхідно підтримувати навички людей літнього віку, щоб вони залишались на ринку праці якомога довше. Зокрема, підвищувати їхній рівень цифрової грамотності.
За словами міністерки, наразі Уряд проєктує систему, яка враховуватиме два критерії: кількість років, які людина відпрацювала, і кількість внесків, які людина кожного місяця сплачувала. Це конвертуватиметься у певну кількість балів. Відповідно вартість кожного бала дорівнюватиме 30% від середньої заробітної плати в конкретному році. Отже, якщо ви пропрацювали 35 років й отримували середню зарплату кожного місяця такою, як вона тоді була, то можна буде сподіватися не менше як на 30% свого заробітку в солідарній пенсійній системі. Крім того, виводимо гарантію, якщо ви пропрацювали мінімум 15 років і зайшли в пенсійну систему, то точно маєте право на 30% від мінімальної заробітної плати в тому році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.