Неправильне дозування - одна з найпоширеніших помилок на кухні
Якщо ви пробуєте майже готову страву і розумієте, що вона надто солодка, це не означає, що ви поганий кухар. Неправильне дозування - одна з найпоширеніших помилок на кухні. Деколи кулінари додають більше цукру, ніж потрібно. Крім того, якийсь із інгредієнтів може виявитися солодшим, ніж очікувалося (наприклад, фрукти або морква). І навіть професійні кухарі можуть переплутати цукор та сіль.
Збалансувати смаки. Щоб усунути солодкість, спробуйте додати інгредієнти, які є кислими, гіркими або пряними. Ви також повинні уникати додавання солоних інгредієнтів, тому що вони насправді підкреслюють цукор в їжі.
Кислий: основним варіантом тут буде лимонний сік, хоча лайм також підійде. Апельсиновий сік тільки додасть більше солодощів, як і деякі оцти. Оцет із білого вина, оцет із червоного вина або яблучний оцет - це гарний вибір, але уникайте бальзамічного через властиву йому солодкість.
Гіркий: є багато продуктів, які мають гіркий смак, але важко додати чисту гіркоту як спосіб збалансувати цукор. Рішення: несолодкий какао-порошок. Пам'ятайте, що солодкість не зникне, ви просто намагаєтеся збалансувати її.
Пряний: будь то гострий соус, перець чилі або мелений чилі, додавання чогось гострого може допомогти. Звичайно, будьте обережними, щоб не переборщити з чилі, інакше у вас буде інша проблема з ароматом.
Подвійте порцію. Якщо приготовлена страва, наприклад м'ясо в казані, виявилася сильно солодкою, - додайте в неї таку ж порцію м'яса, приготовлену без цукру, і за рахунок збільшення маси солодкий смак "розійдеться". Це актуально, коли зайняті приготуванням підлив на спагетті, заправки, соте з овочів. Можна додати більше свіжих продуктів, наприклад, готуючи заправку на основі консервованих помідорів, введіть багато свіжих овочів, але не приправляйте. Нехай порція буде більшою, але вона подарує смак і задоволення. Якщо у вас надто солодке м'ясо або заправка, покладіть її менше на гарнір, наприклад відварний рис або пасту.
У будь-якому випадку, важливо куштувати їжу в процесі приготування. Коли рецепт пропонує покласти 1/4 склянки цукру в соус або м'ясо, почніть з половини зазначеної кількості. Решту, якщо знадобиться, додайте після попередньої дегустації.
Просто додайте води. Зрозуміло, якщо консистенція страви дозволяє. Вводячи воду, можна збільшити вогонь, щоб вона швидше випарувалася, забираючи із собою фрагменти цукру. Постарайтеся постійно помішувати вміст у сковороді або сотейнику, щоб вода випаровувалася рівномірно. Найкраще використовувати дерев'яну лопатку.
Якщо ж страва надто солодка та їсти її нереально, тоді краще не ризикувати вечерею для всієї родини або запрошених гостей і просто викинути її, розпочавши приготування спочатку. Нехай це і не популярний, зате ефективний вихід. Іноді це єдиний правильний варіант і можливість заощадити свої нерви, ніж "чарувати" над їжею, не одержуючи бажаного результату. Навчившись на своїх помилках, ви не повторюватимете їх знову.
Цукор та підсолоджувачі потрібно використовувати дуже обережно. Те саме стосується солі та гострих приправ. Не забувайте: коли спеції додані до страви, прибрати їх звідти неможливо!
Раніше Інформатор писав про фірмову сирну запіканку від Дмитра Коляденка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .