Пентагон застерігає Північну Корею від використання ядерної бомби

Читать на русском

У США, схоже, всерйоз розцінюють можливість застосування КНДР ядерної зброї

Читать на русском
Пентагон застерігає Північну Корею від використання ядерної бомби
Кім Чен Ин поспішає її застосувати, випередивши путіна?

У США, схоже, всерйоз розцінюють можливість застосування КНДР ядерної зброї

Очільники оборонних відомств США та Південної Кореї заявили, що будь-який напад Пхеняна на Сполучені Штати чи її союзників спричинить негайну реакцію, катастрофічну для режиму. Ці заяви пролунали на тлі серії ракетних обстрілів, якими Північна Корея намагалася примусити союзників припинити спільні навчання.

«Кінець режиму Кіма»

Це сталося під час спільної зустрічі з міністром оборони Південної Кореї Лі Чон Суп у Пентагоні. Міністр оборони США Ллойд Остін заявив у четвер, що будь-який ядерний напад Північної Кореї на Сполучені Штати чи інші країни «приведе до кінця режиму Кіма». Заява була зроблена через кілька годин після того, як Пхеньян випробував нову міжконтинентальну балістичну ракету, що знову підвищило напругу в регіоні. 

«Будь-яка ядерна атака проти Сполучених Штатів або їх союзників і партнерів, включно з використанням нестратегічної ядерної зброї, є неприйнятною і призведе до кінця режиму Кіма», — сказав Остін.

Союзники занепокоєні діями Кім Чен Ина
Союзники занепокоєні діями Кім Чен Ина

У Стратегію національної оборони США, яку Пентагон опублікував минулого тижня, включено подібні формулювання. Очільники оборонних відомств обох країн сказали журналістам, що вони стурбовані нещодавніми ракетними запусками Пхеньяна й закликали утриматися від дестабілізації регіону. Напруга між США та Північною Кореєю посилилася ще й через те, що Пхеньян надає росії артилерійські снаряди для використання проти України.

Напружена ситуація

Цього року Північна Корея випробувала рекордну кількість балістичних ракет. Зокрема було проведено випробування гіперзвукової балістичної ракети, невразливої до сучасних зразків ППО. На тлі нестабільної геополітичної ситуації Північна Корея здійснила запуск ракети через територію Японії, де теж змушені були оголосити повітряну тривогу. Випробування ядерної зброї вже проводилися шість разів. З 2017 року була перерва, однак Пхеньян вирішив їх відновити цього року.

Тригером для початку масових ракетних випробувань Північної Кореї стали військові навчання США та союзників у регіоні. 31 жовтня стартували навчання «Vigilant Storm» за участі кораблів та 240 літаків.

Пхеньян сприймає такі дії як репетицію вторгнення з метою повалення режиму. Усе вилилося в багатоденні тренувальні запуски ракет та стрільби берегової артилерії. 2 листопада Пхеньян запустив одразу 23 ракети, а 3 листопада знову відбулися випробування міжконтинентальної балістичної ракети, щоправда, невдале, пише Politico.

У п’ятницю вранці Сеул підняв десятки винищувачів після того, як понад 100 північнокорейських літаків скупчилися біля кордону між двома країнами. Радари зафіксували 180 літаків Пхеньяна, що скупчувалися всередині країни та біля західного узбережжя, повідомляє Dailymail

Представники Білого Дому запропонували Пхеньяну зустрітися, аби розрядити ситуацію, але Північна Корея, поки що, не відповіла на пропозицію, натомість збільшила кількість випробувань зброї. Вашингтон, Сеул і Токіо очікують, що найближчим часом Пхеньян проведе сьоме ядерне випробування.

Чи наважиться КНДР?

Взагалі то, погрозливе «бряжчання зброєю» давно стало звичною манерою спілкування Кім Чен Ина зі США та його союзниками в регіоні. Зазвичай після таких маневрів его північнокорейського диктатора заспокоювалося від усвідомлення власної «вселенської» величі, а ситуація розряджалася. Небезпечні ігри в солдатиків та постійна фіксація на розроблені ядерної зброї давно стали улюбленою забавкою правителя Північної Кореї. Водночас мілітаризація економіки дозволяє пояснити голодаючому народу, чому в них пусті полиці. Мовляв, ну так, треба потерпіти, зате в нас є ракети, ядерна зброя, нас усі бояться. У цьому сенсі «рускій мір» як дві каплі води схожий на «північнокорейський».

Зброя давно перетворилася на культову річ в Північній Кореї
Зброя давно перетворилася на предмет культу в Північній Кореї

Але з іншого боку, як казав колись сам путін, «від довгого перебування при владі людина їде з глузду». Важко уявити, що робиться в голові диктатора, який править практично необмежено вже 11 років, а до того він теж відчував себе небожителем, адже був сином такого ж диктатора. Й от тепер ця людина має під рукою зазомбоване залякане суспільство, багатомільйонну армію, ядерну зброю, та засоби її доставки.

Піддослідний Кім

Загальна геополітична ситуація може надихнути північнокорейського диктатора на будь-які дії. А «друг корейського народу товариш путін» схоже намагається переконати союзників по «вісі зла» розпочати бойові дії по всьому світу. Він запевняє їх, що колективний Захід не впорається з викликами одночасно в Європі, Близькому Сході та Тихоокеанському регіоні. Путін може переконувати їх, що це шанс завдати поразки ненависним «пєндосам» та всіляким «гейропейцям».

Іран теж натякає, що готовий напасти на США і їх союзників
Іран теж натякає, що готовий напасти на США і їх союзників

Якщо правда, що Китай використовує російсько-українську війну для тестування реакції колективного Заходу, то путін навряд чи хоче бути піддослідним. Натомість у кремлі можуть розцінювати ситуацію як шанс випробувати дії НАТО на Кімові. Можливо також, що в москві сподіваються, що створення ядерного преценденту дасть змогу путіну простіше перейти від ядерного шантажу до дій без катастрофічних наслідків для режиму.  А з іншого боку сьогодні зявилася новина, яка дає певну надію, що Китай категорично проти будь-якої ядерної ескалації, особливо в себе в регіоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.