Парламент Болгарії дозволив імпорт зерна з України: подробиці

Це перша країна, щзо підтримала скасування ембарго на імпорт агропродукції

Українська агропродукція
Парламент Болгарії підтримав скасування заборони на зерно з України. Колаж: Інформатор

Парламент Болгарії проголосував про скасування заборони на агропродукцію з України. Дебати тривали протягом двох годин у пленарній залі. У підсумку обранці вирішили підтримати скасування на заборону після 15 вересня.

Про це повідомляє видання “БНТ-Новини”. “За” проголосували 124 депутати, а проти заборони були 69 обранців.

Відомо, що Комітет з питань економічної політики та інновацій парламенту Болгарії затвердив проект рішення про те, що країна не підтримує продовження заборони на імпорт деяких сільгосптоварів з України. Через це виникала напруга між владою та місцевими фермерами, як пригрозили протестами. Водночас влада заявила, що заборона імпорту є причиною зростання цін в країні.

Міністр сільського господарства Болгарії Кирил Ватєв заявив, що з ним пропозицію про скасування заборони не обговорювали. Пізніше того ж дня він визнав, що у цьому є економічна логіка, оскільки дозвіл імпорту не матиме серйозних наслідків для болгарської економіки. Водночас, за його словами, українська агропродукція не відповідає стандартам ЄС, тому за імпортом посилять контроль.

Таким чином, Болгарія стала першою країною, яка підтримала скасування ембарго на агропродукцію з України. У тексті рішення парламентарі зазначили, що йдеться саме про українську пшеницю, кукурудзу, ріпак та насіння соняшнику.

Ембарго на українське зерно: що відбувається

Останнім часом деякі наші найближчі сусіди та партнери поводять себе, кажучи дипломатично, не зовсім по-партнерські. Так, ще з квітня деякі європейські країни, яких ми вже згадували вище, ввели фактичне ембарго на імпорт нашого зерна. Більше того: такі держави, як наприклад Польща, взагалі заборонили навіть транзит (!) через їхню територію.

Офіційно причини мають чисто економічний характер. Місцеві фермери насправді протестують проти українського збіжжя, адже через нього вони ризикують не продати власні врожаї, що безсумнівно зашкодить національним економікам цих країн. Та й партнерство з Україною вони мають перш за все військове та політичне, а не економічне.

Однак в Україні серйозно невдоволені такою політикою - що справедливо. Особливо після того, як росія вийшла з зернової угоди, ми як ніколи критично потребуємо постійного імпорту зерна в європейські країни. Адже від неможливості повноцінно вивозити сільськогосподарську продукуцію наша і так ледве жива економіка недоотримує мільярди доларів. Паралельно з цим рф постійно знищує нашу портову інфраструктуру та гатить по елеваторах. 

Оскільки драйвером політики щодо ембарго була Польща, то залишається надія, що після парламентських виборів Варшава перейде до більш поміркованої позиції. Однак для цього потрібні активно працювати наші дипломати та уряд. Також не зайвою буде постійна публічна апеляція до Єврокомісії - адже ми, врешті, не дарма підписували економічну частину Асоціації з ЄС. 

Відомо, що у Єврокомісії запропонували продовжити тимчасову заборону на імпорт окремих видів української агропродукції на вимогу Польщі та Угорщини. Відповідну заяву вніс Міхаель Гегер - очільник офісу єврокомісара з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса. Термін теперішньої заборони спливає у п'ятницю, 15 вересня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube