Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Відповідний указ підписав прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща продовжила ембарго на імпорт української сільськогосподарської продукції. Польські чиновники будуть й надалі блокувати експорт українського зерна попри те, що ЄС дозволив це робите лише до 15 вересня. Він також готовий вводити односторонні заборони, не зважаючи на інші країни союзу, якщо такі заборони не будуть прийняті зі сторони інших країн.
Про це він написав у своєму профілі в соцмережі X. Тепер польські фермери зможуть конкурувати без українських постачальників зерна.
"Уряд захищає польських фермерів! Ми не відкриємо кордони для українського зерна! Ембарго залишається!", – написав він.
Про наміри прийняти заборону Моравецький раніше повідомляв у передвиборчому ролику партії "Право і Справедливість". Тоді він казав, що незалежно від того, яким буде рішення посадовців Брюсселя, поляки не відкриють свої кордони для української продукції.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що України попри блокування портів військами рф дотримується своїх зобовʼязань за "Угодою про асоціацію з ЄС" та за правом "Світової організації торгівлі". Водночас, у нашої країни не було намірів шкодити фермерам сусідів.
"Ми не мали й не маємо намірів шкодити польським фермерам. Ми дуже цінуємо підтримку від польського народу і польських родин! Але у випадку порушення торгового права в інтересах передвиборчого політичного популізму Україна буде змушена звернутись до арбітражу СОТ щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі", - написав він.
Раніше прем'єр-міністр Польщі казав, що поляки відкривали свої серця та домівки, коли треба було допомогти українцям. Він мав на увазі той період активної допомоги як і уряду, так і звичайних поляків українцям на початку повномасштабної війни. Але він додав, що лише уряд з членів партії "Права і справедливості" гарантує, що інтереси наших фермерів будуть захищені.
Польський посадовець зазначив, що в його країні не відбудеться зриву польського аграрного ринку. За його думкою, українське зерно завдає шкоди споживачам і виробникам. Польща виступає за продовження заборони на імпорт української продукції на спільний ринок ЄС.
Європейський Союз у травні дозволив п'ятьом сусідам України заборонити внутрішній продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника. Проте було зазначено, що одночасно дозволявся транзит таких вантажів на експорт до інших країн. Ця заборона мала б закінчитися 15 вересня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.