Угорщина розширить заборону на імпорт української агропродукції: коли це станеться та що відомо

Заборона стосуватиметься ширшого спектру української продукції

Агропродукція
Угорщина хоче розширити заборону на імпорт агропродукції. Колаж: Інформатор

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що його країна домовилася з Румунією, Словаччиною та Болгарією про заборону на імпорт українського зерна. Це станеться у випадку, якщо Євросоюз не продовжить ембарго після 15 вересня.

Про це повідомляє агентство Reuters.

“Ми домовилися з румунським, словацьким та болгарським колегами, що якщо Брюссель не ухвалить рішення про продовження мораторію, то ми вживатимемо національних заходів в індивідуальному порядку”, – сказав Надь.

Він зазначив, що заборона стосуватиметься ширшого спектру української продукції. Водночас, у такому випадку, Україна погрожує подати позов до Світової організації торгівлі.

Польща буде й надалі блокувати імпорт українського зерна

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща продовжила ембарго на імпорт української сільськогосподарської продукції. Польські чиновники будуть й надалі блокувати експорт українського зерна попри те, що ЄС дозволив це робите лише до 15 вересня. Він також готовий вводити односторонні заборони, не зважаючи на інші країни союзу, якщо такі заборони не будуть прийняті зі сторони інших країн.

Ембарго на українське зерно: що відбувається

Останнім часом деякі наші найближчі сусіди та партнери поводять себе, кажучи дипломатично, не зовсім по-партнерські. Так, ще з квітня деякі європейські країни, яких ми вже згадували вище, ввели фактичне ембарго на імпорт нашого зерна. Більше того: такі держави, як наприклад Польща, взагалі заборонили навіть транзит (!) через їхню територію.

Офіційно причини мають чисто економічний характер. Місцеві фермери насправді протестують проти українського збіжжя, адже через нього вони ризикують не продати власні врожаї, що безсумнівно зашкодить національним економікам цих країн. Та й партнерство з Україною вони мають перш за все військове та політичне, а не економічне.

Однак в Україні серйозно невдоволені такою політикою - що справедливо. Особливо після того, як росія вийшла з зернової угоди, ми як ніколи критично потребуємо постійного імпорту зерна в європейські країни. Адже від неможливості повноцінно вивозити сільськогосподарську продукуцію наша і так ледве жива економіка недоотримує мільярди доларів. Паралельно з цим рф постійно знищує нашу портову інфраструктуру та гатить по елеваторах. 

Оскільки драйвером політики щодо ембарго була Польща, то залишається надія, що після парламентських виборів Варшава перейде до більш поміркованої позиції. Однак для цього потрібні активно працювати наші дипломати та уряд. Також не зайвою буде постійна публічна апеляція до Єврокомісії - адже ми, врешті, не дарма підписували економічну частину Асоціації з ЄС. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube