Російські заяви та версії відносно Іл-76 події слід розцінювати як елементи широкої пропагандистської кампанії
У четвер, 25 січня, радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк пояснив, як ставити до інформації, що надходить від російської федерації, щодо катастрофи літака Іл-76. Слова російської сторони не можна сприймати як правду, адже вони традиційно є недостовірними та маніпулятивними. При цьому він зацитував твір Михаїла Булгакова "Собаче серце".
Про це розповів Подоляк в інтерв'ю виданню Delfi Литва. Воно доступне на YouTube.
"На міжнародне розслідування росія не піде, і тому я даю одну просту пораду: не читайте радянських газет до обіду або в будь-який інший час і точно не слухайте заяви рф, хоч би якими істеричними вони були, оскільки вони не містять у собі достовірної інформації. Та інформація, яку вони озвучують, не підкріплена конкретними фактами", - каже він
Радник зазначив, що події, пов'язані з катастрофою Іл-76, залишаться невідомими без незалежного міжнародного розслідування, до якого росія відмовляється приєднатися. Він наголосив, що без нього ніколи не буде відомо, що насправді сталося. А російські заяви та версії відносно цієї події слід розцінювати як елементи широкої пропагандистської кампанії.
"Ми б хотіли, щоб було проведене повноцінне, об'ємне розслідування незалежних слідчих комісій, але оскільки це неможливо, тому що росія категорично проти цього, то, відповідно, я б рекомендував не звертати далі уваги на всі версії, заяви, істерику, погрози з боку російської федерації. Ми повинні до цього ставитися, тільки як до елементів великої і масштабної пропагандистської кампанії зі своїми цілями, зі своїми завданнями, які реалізує рф".
Подоляк закликав усіх, хто цікавиться цією темою, не довіряти російським джерелам, оскільки вони не надають достовірної інформації, а лише спотворюють реальність. Він нагадав про важливість перевірки фактів і не приймати на віру все, що заявляє путінський режим. За його словами, наявність перевіреної інформації є ключовим фактором у вирішенні будь-яких конфліктних ситуацій, особливо таких, що мають міжнародне значення.
Нагадаємо, зранку 24 січня в Бєлгородській області росії розбився військовий транспортний літак Іл-76. Міноборони рф одразу заявило, що на борту Іл-76 нібито були 65 українських військовополонених, яких везли на обмін. В ГУР підтвердили, що обмін дійсно мав відбутися, проте він зірвався. Наразі Україна не підтверджує заяву про те, що в літаку перебували українські військовополонені, ці дані перевіряють.
Президент України Володимир Зеленський ввечері 24 січня заявив, що росіяни грають із життями українських полонених, з почуттями рідних та з емоціями нашого суспільства. Він зазначив, що необхідно встановити всі чіткі факти настільки, наскільки це можливо, враховуючи, що падіння літака сталося на території рф.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у своєму новому звіті дійшли висновку, що падіння Іл-76 росія використовує для того, щоб посіяти невдоволення в Україні та зменшити бажання Заходу допомагати нашій державі. Експерти зауважують, що російські чиновники зробили необґрунтовані заяви про те, що Україна збила Іл-76 американськими або німецькими ракетними системами, ймовірно, в спробі відмовити західних партнерів України від надання критично важливих систем протиповітряної оборони, необхідних для оборони.
Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом падіння російського літака Іл-76 у Бєлгородській області у середу, 24 січня. Наразі з'ясовуються всі обставини інциденту. Триває розслідування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.