Інститут дослідження війни (ISW) також підтвердив невідповідність даних
У четвер, 24 січня, Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець висловив сумніви щодо правдивості списку українських військовополонених, який оприлюднила російська сторона. Цей список містив імена осіб, яких нібито перевозили на борту збитого літака Іл-76. Лубінець зауважив, що серед перелічених осіб є ті, кого вже обміняли раніше.
Про це заявив Омбудсмен у коментарі для Sky News. Російська сторона досі не представила жодних доказів присутності українських військовополонених на борту збитого літака.
"Так, ми знайшли в цьому списку громадян України, які вже були раніше обміняні", – заявив Лубінець.
За його словами, помилки у списку свідчать про неправдивість інформації, яку намагається поширити російська пропаганда. Інститут дослідження війни (ISW) також підтвердив, що щонайменше одна особа з цього списку повернулася до України під час обміну, який відбувся 3 січня.
Раніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що не може стверджувати, що в літаку Іл-76, який впав у Бєлгородській області 24 січня, були українські військовополонені. За словами омбудсмена, повідомлення російської сторони мають ознаки інформаційної кампанії проти України. Ймовірно, Кремль таким чином намагається дискредитувати Київ перед нашими західними партнерами.
Нагадаємо, зранку 24 січня в Бєлгородській області росії розбився військовий транспортний літак Іл-76. Міноборони рф одразу заявило, що на борту Іл-76 нібито були 65 українських військовополонених, яких везли на обмін. В ГУР підтвердили, що обмін дійсно мав відбутися, проте він зірвався. Наразі Україна не підтверджує заяву про те, що в літаку перебували українські військовополонені, ці дані перевіряють.
Президент України Володимир Зеленський ввечері 24 січня заявив, що росіяни грають із життями українських полонених, з почуттями рідних та з емоціями нашого суспільства. Він зазначив, що необхідно встановити всі чіткі факти настільки, наскільки це можливо, враховуючи, що падіння літака сталося на території рф.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у своєму новому звіті дійшли висновку, що падіння Іл-76 росія використовує для того, щоб посіяти невдоволення в Україні та зменшити бажання Заходу допомагати нашій державі. Експерти зауважують, що російські чиновники зробили необґрунтовані заяви про те, що Україна збила Іл-76 американськими або німецькими ракетними системами, ймовірно, в спробі відмовити західних партнерів України від надання критично важливих систем протиповітряної оборони, необхідних для оборони.
Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом падіння російського літака Іл-76 у Бєлгородській області у середу, 24 січня. Наразі з'ясовуються всі обставини інциденту. Триває розслідування.
У четвер, 25 січня, радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк пояснив, як ставити до інформації, що надходить від російської федерації, щодо катастрофи літака Іл-76. Слова російської сторони не можна сприймати як правду, адже вони традиційно є недостовірними та маніпулятивними. При цьому він зацитував твір Михаїла Булгакова "Собаче серце".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.