Пацієнти з онкологією, ДЦП, COVID-19 і іншими захворюваннями можуть залишитися без ліків: "Медичні закупівлі" заявили про відсутність фінансування

План використання бюджетних коштів на 2021 рік ще не затверджено, робота держпідприємства заблокована

Пацієнти з онкологією, ДЦП, COVID-19 і іншими захворюваннями можуть залишитися без ліків: "Медичні закупівлі" заявили про відсутність фінансування

Державне підприємство "Медичні закупівлі України" заявило про блокування роботи через те, що Міністерство охорони здоров'я не затвердило план використання бюджетних коштів на цей рік. Це не дозволяє фінансувати операційну діяльність.

Відповідну заяву опубліковано на сторінці держпідприємства,передає Інформатор .

"Міністерство охорони здоров'я України не затвердило тимчасовий план використання бюджетних коштів на 2021 рік. З початку січня робота підприємства заблокована", - йдеться у повідомленні.

У відомстві підкреслюють, що через це вони не можуть приймати і розвозити ліки та медвироби,закуплені за державними програмами Міністерства охорони здоров'я, а також засоби індивідуального захисту і товари, закуплені для протидії COVID-19 (захисні костюми та халати, медичні маски, експрес-тести на визначення антигену і ліки).

Держпідприємство не може збирати інформацію про залишки медичних товарів на місцях, а також дані, необхідні для формування національної статистики щодо протидії COVID-19. Під загрозою знаходиться функціонування системи MedData, оскільки необхідно провести закупівлю потужних серверів.

"Відсутність фінансування не дозволяє підписувати і обмінюватися документами з логістичними партнерами, постачальниками, Держказначейством, Міністерством охорони здоров'я", - пояснюють в держпідприємстві.

Вони звертаються до Кабінету міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України, щоб вони в найкоротші терміни вирішили питання.

"Щоденне зволікання наражає на небезпеку пацієнтів, створює незручності постачальникам, завдає шкоди репутації ДП як надійного закупника", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, в грудні 2020 року в Україні зареєстрували 1 232 випадки туберкульозу. Крім того, в країні за добу 5 334 нових випадків COVID-19.

Раніше Інформатор писав, що в Україні створять електронний кабінет пацієнта.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube