Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Більшість цих країн вважають, що заборона має тривати принаймні до кінця 2023 року
П’ять країн проситимуть Європейський Союз продовжити заборону імпорту українського зерна та іншої сільськогосподарської продукції. Йдеться про Угорщину, Болгарію, Польщу, Румунію та Словаччину.
Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на міністра сільського господарства Угорщини Іштвана Надя. За його словами, йдеться про чотири види продукції – пшеницб, кукурудзу, ріпак та насіння соняшника.
Надь зазначив, що більшість цих країн вважають, що заборона має тривати принаймні до 31 грудня 2023 року. Зокрема, Угорщина підтримала це рішення.
Держави обговорять сценарій, коли зможуть індивідуально розширювати перелік забороненої продукції. Угорський міністр також заявив, що на складах все ще залишається українське зерно.
“Очевидно, що Україна, враховуючи її розміри та все, що вона виробляє та експортує до Європи, навантажує ринок. Така сама ситуація склалася з курячим м’ясом, яйцями, медом”, – сказав Надь.
За його словами, наземне транспортування коштує дорого. Тому він запропонував ЄС надати Україні або судноплавним компаніям прогресивну субсидію на оплату транзиту для того, щоб дозволити транзит зерна в альтернативні порти. Це має допомогти уникнути навантаження на європейські ринки.
Відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина стали альтернативними транзитними маршрутами для експорту українського зерна після повномасштабного російського вторгнення й блокування чорноморських портів. Однак потоки української продукції через ці країни можуть збільшитися через те, що росія оголосила про вихід із зернової угоди.
У квітні п’ять зазначених країн заявляли про те, що їхні внутрішні аграрні ринки дестабілізовані через сільськогосподарську продукцію з України. Вона мала б проходити транзитом до третіх країн, але часто залишалася всередині країни, через яку відбувався експорт. Пізніше ЄС вдалося досягти з ними угоди. Відповідно до неї, наприкінці квітня Польща, Болгарія, Словаччина та Угорщина зняли блокаду імпорту агропродукції з України. Натомість запроваджено тимчасову - до 5 червня. Пізніше її продовжили до 15 вересня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.