У ЄС не досягли домовленості щодо агроімпорту з України: чим завершився перший етап перемовин

Перемовини про імпорт агропродукції з України в ЄС продовжаться 24 квітня

Агрокультури України
Поки що Єврокомісія погодилася лише на заборону імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника

Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія і Болгарія так і не досягли домовленостей з Єврокомісією щодо імпорту українських сільськогосподарських товарів. Країни заявляють, що прогрес є, Єврокомісія може піти на поступки, які будуть не на користь Україні.

Про це повідомляє RMF FM.

Питання імпорту сільськогосподарських товарів з України перенесли на завтра. На збори окрім представників Єврокомісії, невдоволених п'яти країн Центральної Європи запросять вже й міністрів сільського господарства. 

Учасники зустрічі заявляють, що прогрес є, а переговори рухаються у правильному напрямку. Однак, як стверджують брюссельські журналісти, в ЄК готові розширити список товарів, на які поширюватиметься заборона імпорту з України.

Що це значить?

Поки що Єврокомісія погодилася лише на заборону імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника. Однак до списку можуть додати ще й яйця та м'ясо птиці. До всього, міністри сільського господарства Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини та Угорщини серед заборон додатково хочуть бачити "соняшникову олію, борошно, мед, цукор, м'які фрукти, яйця, м'ясо, молоко та молочні продукти". Про це вони зазначили в листі до Єврокомісії надісланому у п'ятницю, 21 квітня. 

Що стало причиною бунту фермерів? 

До війни Україна не мала такого виходу на ринки ЄС як нині. Наша агропродукція значно дешевша за аналогічні товари з інших східноєвропейських країн — Польщі, Угорщини, Словаччини, Болгарії, тож тамтешні фермери не витримують конкуренції та зазнають величезних збитків. Вони виходять на мітинги та вимагають від своїх урядів вжити обмежувальних заходів.

Що пропонує Європейський союз?

Аби підтримати фермерів, які постраждали від збільшення імпорту з України Єврокомісія виділить 56 мільйонів євро Румунії, Болгарії та Польщі. Про це повідомив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський. Також кошти, у розмірі 100 млн євро на підтримку фермерів запропонував Брюсель. Європейська комісія передасть цю пропозицію на затвердження країн ЄС. 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ЄС готує екстрені обмеження на імпорт зерна з України

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube