У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Заборона набула чинності 2 травня та замінила односторонні рішення про заборону імпорту, введені країнами, що межують з Україною, включаючи Польщу
Європейська комісія продовжила до середини вересня заборону на ввезення зерна з України до п'яти прикордонних країн, повідомляє агентство РАР із посиланням на джерела у Брюсселі.
Єврокомісія продовжила до середини вересня заборону ЄС на імпорт з України пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника. Він набув чинності 2 травня та замінив односторонні рішення про заборону імпорту, запроваджені країнами, що межують з Україною, включаючи Польщу, - йдеться у повідомленні.
Відповідно до угоди з Єврокомісією, наприкінці квітня Польща, Болгарія, Словаччина та Угорщина зняли блокаду імпорту агропродукції з України. Натомість запроваджено тимчасову - до 5 червня з можливістю продовження - заборону ЄС на ввезення пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника у п'ять країн, що межують з Україною - Польщу, Словаччину, Угорщину, Румунію та Болгарію.
Зазначені продукти, як і раніше, можуть переміщатися через загадні держави транзитом. Голова Єврокомісії Урсула фон дер Лейєн також виступала проти продовження заборони.
Румунія, Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія запровадили обмеження на імпорт української агропродукції через невдолення своїх фермерів. Йдеться про те, що через дешевшу продукцію з України чимало аграріїв інших держав мають збитки, не витримавши конкуренцію. У Румунії зазначили, що "компенсації, отримані від Європейської комісії, не можуть покрити загальну вартість завданих румунським аграріям збитків".
У ЄС заявили, що нададуть пакет підтримки у 100 мільйонів євро країнам, фермери яких постраждали від збільшення об'ємів українського імпорту. Також ЄС хоче досягнути скасування обмежень на українську продукцію, які ухвалили вже 6 країн, включно з Молдовою.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Україна передала Польщі та ЄС ноти щодо неприпустимості обмежень імпорту агропродукції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.