Орбан нескромно заявив, що Угорщина відкрила двері до мирних переговорів по Україні

Прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив, що завдяки головуванню його країни в Раді ЄС питання мирного завершення війни в Україні стало ключовим у європейському порядку денному. Політик назвав це найбільшим досягненням угорського лідерства

Віктор Орбан
Орбан приписав собі певні досягнення, не кліпнувши й оком

За словами угорського прем’єра Віктора Орбана, ще пів року тому мирне вирішення війни в Україні не було на порядку денному в ЄС. Тепер же, на його думку, Європа має шанс на змістовні переговори. Все це стало можливим, на його думку, завдяки зусиллям Угорщини на посаді голови Ради ЄС.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив переконання, що головування його країни в Раді ЄС сприяло тому, що Європа почала серйозно замислюватися про можливість мирного завершення війни в Україні. Таку думку він висловив у своїй публікації на платформі X (колишній Twitter).

На переконання Орбана, ще пів року тому в Європі ніхто не хотів навіть обговорювати питання миру, проте сьогодні, за його словами, ця тема стала однією з ключових у політичних колах.

"Ми відкрили двері, і тепер можна почати серйозні переговори. Це найбільший успіх нашого головування в Раді ЄС", - зазначив він.

Орбан запевняє, що він відкрив двері для переговорів про мир в Україні
Орбан запевняє, що він відкрив двері для переговорів про мир в Україні

Головування Угорщини в Раді ЄС та ініціативи Орбана

Нагадаємо, Угорщина очолила Раду ЄС у червні цього року. Однак тоді міністр у справах ЄС Янош Бока, презентуючи ключові пріоритети головування, не включив мир до офіційного порядку денного. Цікаво, що гаслом головування було обрано фразу "Зробимо Європу знову великою", яка нагадує передвиборчий слоган Дональда Трампа. Наступним головою Ради ЄС з січня по червень 2025 року стане Польща.

Після того, як Угорщина розпочала піврічне верховенство в Раді Європейського Союзу, Орбан почав вояж по країнах, щоб начебто припинити війну в Україні. Він розробив власний "мирний" план, яким спочатку поділився з президентом України Володимиром Зеленським, а потім з російським правителем. Путін від цієї пропозиції відмовився й заявив, що його позиція непохитна. Володимир Зеленський теж не підтримав "мирний план" Будапешта та висловив сумнів у його логіці. Український лідер наголосив, що подібні перемир’я не були добрими для України. 

Після Росії Орбан полетів до Азербайджану, де теж висловив свої ініціативи. Офіційно Угорщина не розповідала про результати поїздок. 8 липня Орбан представив свій "план" Сі Цзиньпіну. З КНР він вилетів у Вашингтон.

У Вашингтоні на полях саміту НАТО Орбан зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Туреччину угорський прем'єр назвав важливим партнером "у миротворчій місії".

У середині липня Орбан зустрівся з колишнім президентом США і кандидатом у президенти від Республіканської партії Дональдом Трампом. Після розмови з Трампом Орбан заявив про гарні новини й про те, що Трамп збирається досягнути мир в Україні, щоправда, без уточнень, як саме він це зробить.

При цьому Євросоюз і НАТО дистанціювалися від активності Орбана. Керівництво ЄС та Альянсу зробило низку категоричних заяв про те, що угорський прем'єр ніяк не представляє їх на зустрічах, які проводить виключно за своєю ініціативою. Зокрема, президент Євроради Шарль Мішель попередив, що Орбан не має права представляти Євросоюз під час візиту до Москви.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube