Запуск GPT Store запланований на наступний тиждень
Компанія OpenAI готується представити свій довгоочікуваний штучний інтелект GPT Store. Його офіційний запуск запланований на 8 січня 2024 року і планується, що користувачі зможуть монетизувати власні чат-боти. Серед вже створених – віртуальні GPT жінки, ШІ-асистенти, аналітики квартальних звітів.
Як йдеться у листі, що отримали платні підписники ChatGPT, користувачі зможуть створювати спеціалізованих агентів штучного інтелекту для різних цілей: від пояснення інтернет-сленгу до допомоги у переговорах. Також вони вже можуть отримати доступ до користувальницьких GPT на вкладці "дослідження" ChatGPT Plus, але магазин дозволить їм ділитися власними версіями та, можливо, монетизувати їх. Однак OpenAI ще не надав подробиць щодо планів компенсації творцям за використання їхніх агентів.
У своєму повідомленні електронною поштою OpenAI заохочував розробників зробити свій штучний інтелект широко доступним. Водночас наголошував на важливості дотримання вказівок бренду. Компанія зазначила, що не публікуватиме боти, що містять сексуальне насилля над дітьми, порнографію, мову ворожнечі, плагіат, порушення конфіденційності тощо.
Для кінцевих користувачів, у свою чергу, ринок надасть рядок пошуку, щоб полегшити завдання пошуку відповідних чат-ботів. В іншому розділі інтерфейсу GPT Store таблиця лідерів виділить популярні GPT. Для додаткової міри співробітники OpenAI планують привернути увагу створених користувачами чат-ботів, які вважаються особливо корисними.
Спершу запланований на листопад 2023 року дебют GPT Store був перенесений, ймовірно, через зміни керівництва OpenAI минулої осені. Сем Альтман залишив посаду генерального директора у листопаді лише для того, щоб повернутися на цю посаду у грудні, через що будь-які запуски були відкладені на другий план.
Через стрімкий розвиток ШІ у ЄС вирішили ухвалити законодавство про нього. Так був ухвалений перший Закон про штучний інтелект (AI Act) – це законодавчий акт Європейського Союзу, який регулює розробку, використання та поширення систем штучного інтелекту. Закон був ухвалений Європейським парламентом у червні 2023 року та Радою Європейського Союзу у грудні 2023 року. Він набуде чинності у 2025 році.
Закон також передбачає створення Європейського агентства з штучного інтелекту (EAI). EAI буде відповідальним за моніторинг дотримання закону та надання допомоги розробникам та операторам систем штучного інтелекту. Закон про AI Act є першим у світі всеосяжним законодавчим актом, який регулює штучний інтелект. Він має важливе значення для розвитку безпечного та етичного штучного інтелекту в Європейському Союзі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.