Оновлений законопроєкт про мобілізацію очікується в Раді вже на початку лютого, але є проблеми - ЗМІ

Нардепи стверджують, що наразі Кабмін не сильно змінив положення, які обурювали їх у першій версії документа

Верховна Рада, мобілізація
Парламентарі кажуть, що проєкт закону треба "реально переписати"

У Верховній Раді очікують, що друга версія законопроєкту про мобілізацію буде внесена урядом на початку лютого. Наразі Кабмін не сильно змінив свої пропозиції щодо мобілізаційних процесів. Якщо документ залишиться у такій редакції, парламентарі прогнозують, що голосів для його прийняття не вистачить.

Водночас, у парламенті вже зареєстровано кілька альтернативних законопроєктів про мобілізацію. Тому коли Кабмін внесе новий проєкт до Ради, той отримає інший порядковий номер, а парламентарям доведеться спочатку розглянути вже зареєстровані ініціативи. Про це у четвер, 18 січня, повідомляє "Українська правда".

"Парламентарі очікують побачити нову версію документа орієнтовно у вівторок 6 лютого", - розповіли журналісти з посиланням на декількох народних депутатів.

Також видання розповіло, що 16 січня юристи Міноборони передали свої напрацювання на вивчення головам усіх фракцій. Один з впливових нардепів фракції "Слуга народу" у коментарі журналістам зазначив, що цією версією парламентарі "мʼяко кажучи, розгнівані", оскільки особливого покращення тексту ініціативи не відбулось.

"Незрозуміло, що реально там переписали. Ну ніяк не зберемо ми голосів під інші формулювання того самого, що було в першій версії. Треба його реально переписати", - розповів неназваний нардеп.

Законопроєкт про мобілізацію

Наприкінці грудня 2023 року уряд вніс до Ради законопроєкт про мобілізацію. У ньому йшлося про зниження призовного віку до 25 років, електронні повістки та посилення заходів проти військовозобов'язаних, які ухиляються від служби в армії.  Але у документі виявили чимало суперечливих питань. Зокрема до законопроєкту мав серйозні зауваження омбудсмен Дмитро Лубінець. Він вказував на те, що кілька пунктів законопроєкту не відповідають Конституції України. Кабмін відкликав ініціативу на доопрацювання.

Тим часом стало відомо, що з законопроєкту про мобілізацію хочуть прибрати норму про демобілізацію. Документ передбачав звільнення від військової служби після 36 місяців перебування в армії. Чи буде якась альтернатива цьому терміну поки невідомо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube