«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Пісня “Надія” — про пошук віри у кожному звичайному дні. У відео ми в ролі самих себе — простих хлопців, які вірять, що можуть мати суперсилу. Це метафора про тих, хто щодня знаходить джерело світла, усіх нас.
Росія вчергове не дотримується правил і звичаїв ведення війни
У Донецькій області дрон російських загарбників скинув на один з опорних пунктів прикордонників кілька аерозольних гранат "К-51". Одна з них не розірвалася. Після вибухів заборонених боєприпасів деякий час бійцям довелося утримували позиції у засобах хімічного захисту.
Про це повідомили у Державній прикордонній службі України. Застосування аерозольних гранат, вкотре демонструє, що російська федерація не дотримується правил та звичаїв ведення війни.
"Використання хімічних засобів боротьби з заворушеннями як засобів ведення війни забороняє Конвенція про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення, а також Женевський протокол 1925 року про заборону застосування на війні задушливих, отруйних або інших подібних газів та бактеріологічних засобів", - йдеться у повідомленні.
Російсько-окупаційні війська вже неодноразово використовували гранати "К-51" з сильно подразнювальною речовиною. Проте українські захисники готові до таких дій ворога та вміють їм протидіяти.
Спеціальну газову гранату К-51 розробили наприкінці 1970-х років у радянському союзі, пише "Мілітарний". Вона має корпус із твердого пластику з металевим дном. Герметичний корпус гранати наповнюється порошкоподібною сильно подразнюючою речовиною не летальної дії. Вплив гранати "К-51" порівняно з гранатами для розгону демонстрантів у кілька разів вищий, оскільки створювався для військових та спеціальних служб.
Після початку горіння запалу відбувається реакція всередині гранати, речовина, що горить, підвищує тиск усередині корпусу і вибиває дно гранати розпорошуючи хмару хімічної речовини. Люди, які потраплять у хмару газу, без протигаза не здатні чинити опір і вести вогонь зі зброї, оскільки руки рефлекторно тягнутися до обличчя, щоб протерти очі. Дихальні шляхи пронизує задишка з кашлем, носові пазухи заповнюються слизом. Граната здатна нейтралізувати на площі 400 квадратних метрів. Зазначимо, що газові гранати "К-51" активно застосовувалися російськими військовими під час боїв за Донецький аеропорт у 2015 році.
Нагадаємо, після поразки у Херсоні, путін поставив нове завдання для наступу. Крім того, у Мелітополь завезли нових мобілізованих росіян.
Також Інформатор писав, чому зменшилась кількість ракетних обстрілів і чого чекати від окупантів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.