“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Всю ніч група людей провела на холоді без води і їжі
Вночі 12 січня близько 120 кримських татар виїхали до Ростова-на-Дону на судове засідання, на якому повинні були оголосити запобіжний захід для їх трьох земляків - фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір». Однак на в'їзді на Керченський міст в їх затримала Державтоінспекція МВС Росії, забрала їх паспорти та техпаспорти машин «для перевірки», а після наказала повертатися до Криму.
Про це повідомила ініціатива «Кримська солідарність»,- передає Інформатор .
Судове засідання мало відбутися в Ростові-на-Дону 12 січня о 10:00. Туди потрапили не всі охочі - з вечора 11 січня на Керченському мосту співробітники російської ГИБДД закрили в'їзд з Криму в Росію.
«Цієї ночі на посту ДПС ГИБДД близько 9 години незаконно утримувалися близько 120 чоловік - без гарячого пиття, їжі, за мінусової температури.
Кримські татари з Бахчисарая, Старого Криму, Судака і Білогірська, Джанкоя, Сімферополя були заблоковані на Кримському мосту і не могли проїхати в Ростов-на-Дону», - писала «Кримська солідарність».
За даними «Кримської солідарності», о 23:30 на мосту зібралося 17 зупинених машин і 59 пасажирів, а до 3 ночі вночі без документів залишилися 200 пасажирів.
«Я прямував до Ростова-на-Дону, щоб підтримати своїх земляків, яким Південний окружний військовий суд винесе незаконні вироки, - сказав кримськотатарський активіст Ісмет Меметов. - Але нас затримали на Кримському мосту. Ці сплановані дії влади спрямовані на те, щоб ми не підтримували один одного. Намагаються загасити нашу віру і солідарність ».
Паспорти почали повертати до 5:20 ранку, але в'їзд в Ростов все одно не відкрили - поліція сказала їхати назад до Криму. У зворотному випадку, машини погрожували загнати в відстійник для транспортних засобів.
Сьогодні вранці, 12 січня, суд виніс вироки фігурантам справи «Хізб ут-Тахрір». Енвер і Ризу Омерова отримали 18 і 13 років, а Айдер Джаппаров - 16 років відбуванням покарання в колонії суворого режиму.
Нагадаємо, в лютому 2019 Росія звинуватила їх в участі в забороненій в РФ і на території включеного Криму організацією «Хізб ут-Тахрір».
Сьогоднішній випадок утримування кримських татар на Керченському мосту не став першим - 3 листопада їх так само заблокували на в'їзді в Росію і не дали проїхати на оголошення вироку фігурантам. Крім того, Україна висловила Росії ноту протесту через ув'язнення кримських татар у справі «Хізб ут-Тахрір».