Окупанти активізувалися на Торецькому напрямку: в ISW пояснили тактику ворога

Читать на русском

Аналітики пов'язують російські зусилля на Торецькому напрямку зі спробами прорватися на Покровський напрямок

Читать на русском
ISW
Окупанти атакують у напрямку Торецьк-Часів Яр

Аналітики пов'язують російські зусилля на Торецькому напрямку зі спробами прорватися на Покровський напрямок

Росія має намір використати наступ на Торецьк для просування або в районі Часового Яру або на Авдіївському напрямку. Так, за останню добу наступ на Торецьк посилився. Також росіяни розгорнули на цій ділянці фронту додаткові батальйони й штурмові роти.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики зазначають, що російські приготування, які можуть втілитися у плани на різних напрямках, свідчать про більш розвинутий рівень оперативного планування і передбачення, ніж той, на який російське командування було здатним на початку 2022 року. Однак можливість втілити російські плани у життя буде обмежена загальним низьким тактичним рівнем спроможностей російських військ, які зараз воюють у цих районах.

Речник українського угруповання "Хортиця" підполковник Назар Волошин заявив в інтерв'ю "Суспільне Донбас" 2 липня, що російські війська починають штурм Часового Яру з боку Торецька (на південь від Часового Яру). Окупанти атакують у напрямку Торецьк-Часів Яр, використовуючи переважно невеликі піхотні групи та час від часу роблять механізовані атаки.

На думку військових аналітиків, припущення Волошина про те, що російські війська намагаються атакувати південний фланг Часового Яру з району Торецька, заслуговує на увагу. Якщо загарбникам вдасться розвинути більший виступ у напрямку Шуми-Південне-Північне-Торецьк, то вони зможуть більш реально загрожувати Часовому Яру з півдня.

Український військовий спостерігач Костянтин Машовець пов'язав російські зусилля на Торецькому напрямку зі спробами прорватися на Покровський напрямок (також відомий як Авдіївський напрямок або район на захід/південний захід від Торецька). Машовець зазначив 2 липня, що російські війська посилили атаки на Торецьк за останні 24 години і що російське Центральне угруповання військ (командування якого також несе відповідальність за російські війська, що атакують на захід від Авдіївки) розгорнуло додаткові батальйони і штурмові роти поблизу Торецька для підтримки наступальних операцій.

Машовець зазначив, що оперативні фактори на Торецькому напрямку "безпосередньо пов'язані" з Авдіївським напрямком, і оцінив, що російські війська Центрального угруповання військ намагаються перекрити українські позиції вздовж дороги Н-32 Покровськ-Костянтинівка. Це основна українська наземна лінія зв'язку, яка забезпечує українські війська в Торецьку.

Спостереження Машовця й Волошина щодо перспектив російських наступальних операцій під Торецьком відображають помітну динаміку бойових дій. В ISW вважають, що російське командування, можливо, вирішило активізувати наступальні операції під Торецьком в середині червня саме тому, що цей район пропонує російським військам гнучку точку відходу, з якої вони можуть наступати або на північ у напрямку Часового Яру, або на захід/південний захід від Авдіївки, залежно від того, який маршрут наступу російське командування вважає більш перспективним.

"Очевидне рішення наступати під Торецьком підкреслює, що російське командування, можливо, планує операції з більшою далекоглядністю і розумінням оперативної ситуації, ніж раніше, коли наполягало на проведенні непослідовних наступальних операцій на не пов'язаних між собою ділянках фронту. Здатність російського командування фактично реалізувати ці оперативні плани, однак, залежить від тактичних дій військ у районі Торецька та їхньої здатності використати тактичні успіхи для оперативно значущих проривів", - йдеться у звіті.

Ситуація на фронті від Генштабу

За даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби, 2 липня, на фронті відбулося 158 бойових зіткнень. На Харківському напрямку було 8 боєзіткнень.На Куп’янському напрямку кількість боєзіткнень за добу склала 13.

На Лиманському напрямку ЗСУ відбили 18 атаку окупантів, на Сіверському напрямку - 5 атак, га Краматорському напрямку - 14 атак. На Торецькому напрямку було 32 атаки, зокрема, у районах населених пунктів Торецьк, Північне, Південне, Залізне та Нью-Йорк.

На Покровському напрямку наші оборонці відбивали 51 атаку окупантів. Основні зусилля ворог концентрував у районі Новоолександрівки - провів там понад половину своїх атак.

На Курахівському напрямку ворог 10 разів намагався прорвати оборону наших військ. На Времівському напрямку противник здійснив три штурми наших позицій в районах Водяного та Костянтинівки Донецької області.

На Оріхівському напрямку відбулось одне бойове зіткнення біля Роботиного на Запоріжжі. На Придніпровському напрямку окупанти й надалі намагаються вибити підрозділи Сил оборони з позицій на плацдармах. Усі чотири атаки росіян успіху не мали.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.