Оголошено переможців Шевченківської премії-2024: імена лауреатів і промова Зеленського

Цьогоріч не обирали переможців у номінації “Літературознавство і мистецтвознавство”, а також у категорії кіно

Шевченківська премія 2024
Переможці Шевченківської премії-2024. Колаж: Інформатор

В Україні у суботу, 9 березня, оголосили переможців Шевченківської премії-2024. До списку потрапив новий альбом співачки Джамали та фільм “20 днів у Маріуполі”. Крім того, було відзначено низку мистецьких творів.

Про це повідомляє Офіс президента України. Цьогоріч не обирали переможців у номінації “Літературознавство і мистецтвознавство”, а також у категорії кіно.

Лауреати Шевченківської премії 2024

  • Література – Дмитро Лазуткін за книгу поезій "Закладка" та Ярина Чорногуз за книгу поезії "dasein: оборона присутності".
  • Публіцистика, журналістика – Євген Малолєтка, Мстислав Чернов, Василиса Степаненко за журналістські матеріали про облогу Маріуполя, зокрема фільм "20 днів у Маріуполі".
  • Музичне мистецтво – Джамала за альбом Qirim та композиторка Кармелла Цепколенко.
  • Театральне мистецтво – Іван Уривський, Тетяна Овсійчук, Сусанна Карпенко за виставу "Конотопська відьма".
  • Візуальні мистецтва – Андрій Єрмоленко за серію робіт Ukrainian resistance / "Український опір".

Оголошення лауреатів прокоментував і президент Володимир Зеленський. Він виступив на нагородженні та подякував тим, хто дбає про наших людей і державу, а також захисникам і захисницям на фронт.

“Щоб людська спільнота стала нацією та державою, у найкращих характерів в країні мають бути такі серця, яким мало жити тільки для себе. Такі серця промовляють до тих, хто поруч. Дбають. Вчать – вчать розуміти. Обʼєднують. Захищають. Коли треба, рятують. І в підсумку ми всі впізнаємо одне одного, чуємо одне одного, відчуваємо, що ми українці, українки. І так буде завжди. Завжди буде Україна”, – сказав глава держави. 

Що відомо про Шевченківську премію

Шевченківську премію заснували у 1961-му році як державну нагороду для відзначення осіб, що зробили великий внесок у розвиток культури й мистецтва в Україні. Її також називають Національною премією України імені Тараса Шевченка.

У різні роки цю нагороду отримували відомі українські постаті. Серед них були письменниця та художниця Емма Андієвська, композитор і диригент Григорій Верьовка, письменник і громадський діяч Левко Лук'яненко, художник Павло Маков, кінорежисер Кіра Муратова та інші.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні поговоримо з Наталією Гуменюк про ймовірність спроби наступу росіян, зокрема на Херсон, і можливі наслідки для супротивника. Також розглянемо ситуацію на Чорному морі і можливість відтіснення росіян, щоб запобігти їхнім морським нападам. Речниця Сил оборони півдня України розповість нам про це. Приєднуйтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube