Одесит не брав кредит, але Монобанк вимагає повернути 50 753 гривень - що вирішив суд

Чоловік вказує, що не розголошував третім особам інформацію про номер карткового рахунку, пін-код; картка не губилася, доступ до неї треті особи не мали

Кредит
Чоловік відмовляється сплачувати Монобанку кредитну заборгованість у розмірі 50 753 гривень

Чоловік не брав кредит у Монобанку, тому відмовляється сплачувати борг у розмірі 50 753 гривень. Він вказує, що кошти з його банківського рахунку списали шахраї. Про це йдеться у рішенні Київського районного суду Одеси, опублікованому 31 грудня 2024 року.

18.12.2020 року чоловік звернувся до Монобанку з метою отримання банківських послуг, у зв'язку із чим підписав анкету-заяву до договору про надання банківських послуг. На підставі укладеного договору він отримав кредит у розмірі 37 тисяч гривень у вигляді встановленого кредитного ліміту на поточний рахунок, спеціальним платіжним засобом якого є платіжна картка. Банк свої зобов'язання перед ним виконав в повному обсязі. Проте взяті на себе зобов'язання за кредитним договором клієнт порушив, внаслідок чого станом на 26.03.2024 року утворилася заборгованість в сумі 50 753 гривень.

03.03.2021 року та 04.03.2021 року, суму коштів, яку Монобанк просить стягнути з чоловіка було списано з його особистого рахунку у результаті шахрайських дій третіх осіб. Він не розголошував третім особам інформацію про номер карткового рахунку, пін-код та іншу конфіденційну інформацію; картка не губилася, доступ до неї треті особи не мали. 04.03.2021 року громадянин звернувся до поліції з заявою про вчинення відносно нього кримінального правопорушення, а саме вчинення шахрайських дій з його картковим рахунком. Вказана заява була зареєстрована в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення. 

Що вирішив суд?

Суд відмовив у задоволенні позову. 03.03.2021 року та 04.03.2021 року суму коштів, яку Монобанк просить стягнути з чоловіка було списано з особистого рахунку у результаті шахрайських дій третіх осіб.

"Банком не було доведено, що відповідач своїми діями чи бездіяльністю сприяв втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції. Своєю чергою, позивач не надав суду жодного доказу на спростування вказаних вище обставин, з урахуванням того, що чинне законодавство покладає тягар надання таких доказів саме на фінансову установу", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube