Обов'язковий військовий облік: як уникнути арешту майна та рахунків українським громадянам за кордоном

Адвокат також пояснив наслідки для українських громадян, які сподіваються уникнути мобілізації за кордоном

мобілізація по-новому і майнові ризики
Українським чоловікам не залишають іншого вибору, крім як стати на обов'язковий військовий облік

За новим законопроектом про мобілізацію, який ухвалено у першому читанні, українське майно та рахунки чоловіків, що виїхали за кордон, можуть бути заарештовані та заблоковані. Це станеться в тому разі, якщо вони не зареєструються на військовий облік. Для уникнення цього необхідно створити електронний кабінет або звернутися до консульства, які мають право видавати повістки за розпорядженням ТЦК.

Процедуру пояснив адвокат Андрій Приходько в ефірі телеканалу "Київ 24". За його словами, якщо чоловік отримає повістку, він повинен приїхати до України, навіть якщо проживає за кордоном. Інакше йому загрожують санкції, включаючи арешт коштів у банківських рахунках (на це за законом дається 15 днів, зокрема йдеться і про арешт коштів у банках - ред.).

Адвокат Андрій Приходько вважає, що цей законопроект потребує серйозного доопрацювання перед другим читанням. Однією з причин адвокат вважає те, що судова система може не витримати такого напливу справ у зазначені терміни. 

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1443

Нагадаємо, що Верховна Рада опублікувала перелік правок, які додатково внесуть до вже ухваленого закону про цифровізацію військового обліку. За цим законом оформлення документів військового обліку громадян України буде здійснюватися із використанням засобів Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів

Мобілізація по-новому і її незаконні норми

Нардеп Олексій Гончаренко 7 лютого не підтримав у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію. Ініціативу Кабміну парламентар називає "законопроєктом брехні". Головна його претензія полягає в тому, що в документі не прописані чіткі терміни демобілізації - там закріплена лише можливість звільнення зі служби через 36 місяців за окремим рішенням Ставки Верховного головнокомандувача. Також Гончаренко розкритикував відсутність норм щодо ротації бійців на передовій. Пропозицію щодо мобілізації аспірантів-контрактників депутат також вважає несправедливою.

В середу 7 лютого нардепи проголосували у першому читанні законопроєкт про мобілізацію. Надалі на ініціативу уряду чекає доопрацювання в комітетах, узгодження та друге читання. Наразі у документі присутні норми про вручення електронних повісток, а також обмеження прав ухилянтів, зокрема у частині користування банківськими рахунками. Деякі норми зазнають змін до другого читання, пообіцяв глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Зазначимо, що проєкт закону про мобілізацію, що прийнято у першому читанні, містить певну кількість каральних і заборонювальних норм. Які саме з них не мають бути прийняті та чого чекати у підсумку, розповідає політтехнолог Борис Тізенгаузен.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube