"Треба припиняти репресивні флешмоби": Верещук розкритикувала силові методи мобілізації, до яких вдаються ТЦК

Читать на русском

Ірина Верещук відреагувала на випадки свавілля працівників ТЦК та СП

Читать на русском
Ірина Верещук, віцепрем'єр-міністерка - міністерка з питань реінтеграції ТОТ
Верещук вжахнулася методами, якими чоловікам вручають повістку

Ірина Верещук відреагувала на випадки свавілля працівників ТЦК та СП

Ірина Верещук, віцепрем'єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, висловила свою реакцію на скандальні випадки насильства працівників ТЦК та СП. Йдеться про уповноважені осіб, які вимагають від цивільних отримати повістку, або навіть вчиняють викрадення людей. За словами Верещук, в Україні потрібно припинити репресивні дії.

Про це вона написала у своєму пості на Facebook. Зокрема, вона виступила проти того, щоб силоміць затримувати чоловіків у спортзалах чи на блокпостах

"Стосовно мобілізації. Я не є профільним міністром, але зауважу наступне: треба вже припиняти репресивні флешмоби у виконанні працівників ТЦК: у маршрутках, спортзалах, на блокпостах у містах тощо. Та й ще іноді із застосуванням сили до цивільних. Все це, мʼяко кажучи, не дуже сприяє мобілізації. Якщо нам треба перемогу, то треба мобілізацію. Але без наведення порядку з військовим обліком та його цифровізації, мобілізацію може бути зірвано, зі всіма випливаючими сумними наслідками", - підкреслила вона.

Верещук також наголосила, що не кожен може воювати на передовій. Але кожен може знайти своє місце в Силах оборони.

"Головне, щоб люди відчували справедливість і гідність. Коли правила одні для всіх і коли держава поводиться з повагою, мобілізація працюватиме. Це безсумнівно", - заключила міністерка.

Електронні повістки 

За словами заступника голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Єгора Чернєва силові методи під час мобілізаційних процесів лише шкодять та підривають моральний дух суспільства. Він закликав негайно зупинити подібні дії. Адже ці методи лише дискредитують призов до лав ЗСУ. Новим методом мобілізації, зокрема, може стати переведення дій ТЦК з вулиць в електронний вигляд. Чернєв наголосив, що впровадження такої практики допоможе мінімізувати вуличні рейди. Але з іншого боку, така ініціатива спростить процес отримання повісток та зробить їх невідворотними, тобто громадяни не зможуть заперечувати факт їх надходження.

Раніше у Міністерстві оборони України пояснили як працюватиме електронний кабінет для військовозобов'язаних громадян. За новим законопроєктом кожен українець отримає 60 днів на внесення особистих даних онлайн. Фізично відвідувати установи для паперового оновлення інформації буде менш потрібним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.