У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Чим довше ЗСУ зможуть нищити росіян біля Бахмута, тим більше в них буде можливостей для контратаки весною
Якщо зможуть тримати оборону Бахмута ще кілька місяців, то це дуже виснажить російських окупантів. Через великі втрати на цьому напрямку російський фронт на Донеччині може посипатись вже навесні. Про це розповів військовий експерт Defence Express Іван Киричевський в ефірі телеканалу "Еспресо".
За його словами, оборона Бахмута дозволить ЗСУ краще підготувати контратаку. Експерт прогнозує її на квітень-травень.
"Відповідно до того, що росіяни під Бахмутом втрачають колосальні людські ресурси, є шанс, що російський фронт може дуже швидко посипатись. Якщо наші Сили оборони зможуть тримати оборону Бахмута ще кілька місяців, то це дуже виснажить російських окупантів. Тому, чим довше ми зможемо перемелювати росіян біля Бахмута, тим більше в нас буде можливостей для контратаки у квітні-травні. На практиці, коли росіяни виснажуються, то їхній фронт просто сиплеться і звільнення наших територій відбувається значно швидше", - пояснив Киричевський.
Експерт також зауважив, що російські загарбники дуже багато приділяють уваги захопленню Бахмута. Подібне у світовій історії вже було.
"Останній раз щось подібне у світовій історії було, коли японці захоплювали Порт-Артур. Тоді японці втратили дуже багато своїх військових. Зараз, через 100 з гаком років, росіяни повторюють долю японців", - каже Киричевський.
Бахмут стоїть, за місто йдуть жорстокі бої. Лейтенант ЗСУ із батальйону "Свобода" Володимир Назаренко розповів, що ситуація під Бахмутом у Донецькій області залишається складною. Окупанти зазнають великих втрат. Однак вони не припиняють спроб оточити місто. Генштаб України поставив стратегічну задачу – не дати ворогу перерізати стратегічні траси Бахмут – Костянтинівка і Бахмут – Слов'янськ. Назаренко наголосив, що на багатьох ділянках Бахмутського охоплення ворог у місцях, де не планує атакувати, знімає свої сили. Тобто відчувається нестача живої сили у росіян у тій кількості, якою вони звикли атакувати.
Нагадаємо, Кулеба заявив, якщо ЗСУ відійдуть з Бахмута, то його долю повторить інше місто.
Також Інформатор писав, де в Україні почався новий "великий наступ" російських військ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.