Це обмеження має на меті скоротити доходи путінського режиму
Біля берегів Туреччини утворився затор із танкерів з нафтою. Це сталося після того, як країни Заходу схвалили обмеження цін на російську нафту.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Financial Times.
Відтепер танкери, які завантажують сиру нафту з рф, не отримають доступ до західного морського страхування, якщо нафта продається більш як за 60 доларів за барель. Таке обмеження передбачає збереження потоків нафти, але скоротить доходи путінського режиму.
За даними суднових брокерів, нафтотрейдерів та служб супутникового стеження, у понеділок близько 19 танкерів із сирою нафтою чекали у черзі на прохід через турецькі води.
"Танкери, які очікують у турецьких водах та навколо них, — це перша ознака того, що обмеження цін може порушити глобальні потоки нафти, що виходять за межі російського експорту", - зазначає видання.
Більшість нафти у танкерах біля берегів Туреччини має казахстанське походження, а ця нафта надходить у російські порти трубопроводом і не підпадає під санкції Заходу.
Туреччина попросила всі танкери, що проходять через турецькі протоки, надати листи від своїх постачальників захисту та відшкодування збитків, відомих як P&I Clubs, що підтверджують, що страхове покриття залишиться в силі для покриття таких інцидентів, як розливи нафти та зіткнення.
Крім того, зазначає видання, турецька влада вільно пропускає танкери, що перевозять нафтопродукти, такі як бензин і дизельне паливо, а не сиру нафту, оскільки санкції ЄС щодо цих видів палива не набули чинності.
Довгий час європейцям не вдавалося виробити спільну позицію на формування максимуму ціни, який має враховувати витрати на видобуток нафти та невелику надбавку на прибуток для виробників. Але тепер, за даними Reuters, досягнуто попередньої згоди про запровадження ціни на морську нафту на рівні 60 доларів за барель. Нині ціна російської нафти складає 70 доларів за барель. Передбачається, що кожних два тижні ціну переглядатимуть, але вона має бути на 5 % нижчою, ніж ринкова.
Це безпрецендентне рішення країн «Великої сімки» та ЄС має позбавити росіян можливості отримувати надвисокі прибутки від продажу вуглеводнів. Якщо план вдасться реалізувати як задумано, кремль не зможе фінансувати війну в Україні на належному рівні.
Зазначимо, з початку війни 24 лютого до 28 листопада Москва заробила понад 116 мільярдів євро від продажу сирої нафти та 38 мільярдів євро від нафтопродуктів і хімікатів. Продаж викопного палива є основним джерелом доходу росії, що становить понад 40 % її федерального бюджету, тому в будь-якому разі вплив буде відчутним
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.