Новий закон про мобілізацію: всі чоловіки мають носити з собою військово-обліковий документ, навіть непридатні

Читать на русском

Непридатні до військової служби чоловіки повинні будуть пред’являти військово-обліковий документ на вимогу ТЦК або поліції

Читать на русском
В Україні всім чоловікам треба носити з собою військово-облікові документи
Кому потрібно мати з собою військово-облікові документи

Непридатні до військової служби чоловіки повинні будуть пред’являти військово-обліковий документ на вимогу ТЦК або поліції

Згідно з останніми змінами, прийнятими в новому законі про мобілізацію №10449 та підписаним президентом 16 травня, відбулися значні зміни у виключенні громадян з військового обліку. Тепер кожен, хто визнаний непридатним до військової служби або досяг граничного віку перебування в запасі, повинен мати при собі військово-обліковий документ. Це стосується всіх осіб, які досягли граничного віку перебування в запасі (від 18 до 60 років).

Як повідомляє "Судово-юридична газета", нова редакція статті 37 Закону "Про військовий обов’язок та військову службу" визначає, що до категорій громадян, які можуть бути виключені з військового обліку, належать такі:

  • особи, які померли,
  • втратили громадянство,
  • визнані непридатними до військової служби,
  • або досягли граничного віку перебування в запасі.

Важливо відзначити, що для осіб, які були виключені з військового обліку згідно з пунктами 3 та 4 цієї статті, військово-обліковий документ залишається в них. Інформація про виключення з обліку буде внесена до цього документа.

Отже, такі громадяни також повинні носити військово-обліковий документ і пред’являти його на вимогу ТЦК або поліцейського до досягнення 60 років. Нагадаємо, що згідно з новим законом, у період проведення мобілізації чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноважених осіб.

Коли брати з собою приписне та інші документи

Приписне чи військовий квиток має носити з собою постійно кожен чоловік призовного віку. Адже у будь-який момент представники військкоматів чи правоохоронці можуть звернутися за перевіркою відповідних документів, наприклад, у публічному місці.

Під час перевірки документів представник ТЦК або поліцейський може фіксувати це за допомогою фото та відео, а також використовувати технічні прилади та програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Також зміни можуть чекати на українців, які перебувають за кордоном. Зокрема, отримати консульські послуги, наприклад, оформити новий паспорт, призовники, військовозобовʼязані або резервісти зможуть лише за наявності військово-облікових документів.

Раніше ми писали, що законопроєкт про мобілізацію, запропонований Кабміном, є дещо жорсткішим ніж аналогічний закон в РФ. Зокрема, українська влада хоче обмежити ухилянтів у праві користування коштами. Такої норми Кремль для росіян не передбачив.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.