Не всі консульські послуги надаватимуться українським чоловікам тільки за умови оновлення військово-облікових даних: які є винятки

Чоловіки за кордоном матимуть обмеження без військо-облікових документів, але торкнуться вони не всіх консульських послуг

Мобілізація, біженці
Чоловіки, які готові повернутися в Україну можуть не оновлювати в консульстві дані для ТЦК

Громадяни України, які перебувають за кордоном та не оновили дані в ТЦК та СП, мають це зробити. У новому законі про мобілізацію прописано, що оновити дані треба протягом 60 днів після набрання чинності закону про мобілізацію. Проте обмеження встановлені не для всіх консульських послуг. Про це 13 квітня пише 24TV.

Згідно прийнятому Верховною Радою Закону про мобілізацію, чоловіки за кордоном, які не оновили дані в ТЦК матимуть обмеження консульських послуг. Проте, є випадки. Вони стосуються:

  • оформлення посвідчення на повернення в Україну;
  • вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України;
  • другий з батьків цих дітей є іноземцем або особою без громадянства;
  • вчинення дій за заявами громадян України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.

Зауважимо, що прийнятий Закон має підписати спікер парламенту Руслан Стефанчук. Після цього документ передають на підпис Володимиру Зеленському. Тільки через місяць з дня, наступного за днем опублікування закону, він набуде чинності.

Нагадаємо, що за новим Законом чоловіки за кордоном мають оновити персональні дані протягом 60 днів після набрання чинності закону про мобілізацію. Вони можуть це зробити у телефонному режимі або через електронну пошту ТЦК.

Якщо ж чоловік немає військо-облікових документів (квитка чи посвідчення), то не зможе:

  • оформити паспорт чи закордонний паспорт,
  • скористатися консульськими послугами.

Однак паспорт можна оформити з одночасним оновленням даних.

У МЗС готують нову стратегію щодо українців за кордоном

Україна готує нову стратегію що своїх громадян, які через війну опинилися за кордоном. Держава прагне не допустити великої асиміляції українців в інших країнах і максимально готується працювати над цим. Ключове завдання - зберегти українську ідентичність. 

Як розповів головний дипломат України Дмитро Кулеба, якщо не розробити загальну стратегію щодо українців за кордоном, то з плином часу українці повністю асимілюються з іноземними громадянами. При цьому масштаби можуть бути доволі великими і швидкими.

Очільник МЗС Кулеба зізнався, що не вірить у те, що громадяни масово повертатимуться в Україну. Водночас, на його думку, слід створити такі умови, щоб українці за кордоном не втратили свою ідентичність. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube