Новий закон про мобілізацію: Малюська пояснив, чи порушують Конституцію деякі обмеження прав чоловіків

Міністр юстиції визнав, що новий закон про мобілізацію може мати розбіжності з Конституцією щодо порушення прав чоловіків військовозобов'язаного віку

Денис Малюська
Денис Малюська оцінив відповідність закону про посилення мобілізації Конституції України

Міністр юстиції України Денис Малюська пояснив, чи є у новому законі про мобілізацію невідповідності до Конституції України. Адже нові норми закону обмежують права чоловіків, які ухиляються від служби в армії - хоча основний закон їх гарантує. Проте, в умовах воєнного часу все змінюється - але й тут не все так просто. 

Про юридичні нюанси нового закону про посилення мобілізації Денис Малюська розповів у суботу, 20 квітня, в ефірі телемарафону. Він зауважив, що більшість прав, передбачених Конституцією, можна обмежувати у воєнний час - і це цілком законно.

"Закон про адміністративні послуги зараз дозволяє не надавати деякі послуги. Взагалі більшість прав, передбачених Конституцією, дозволяється обмежувати у воєнний час - це загальновідомий факт. Зокрема обмежують право на майно та право власності", - сказав він. 

При цьому міністр наголосив, що усе залежить від того, як саме депутати сформулювали цю процедуру. Адже кожне не зовсім чітке формулювання, або ж таке, що допускає подвійне трактування - це вже привід для судового процесу. І якщо в теорії все може видаватись правильним, то на практиці, мабуть, виникатимуть певні інциденти - припустив Малюська. 

"Тому – так, це конституційно, але теоретично. А практично сказати складніше. Теоретично, проблеми з конституційністю можуть бути, бо це залежить від того, як сформулювали депутати процедуру обмеження прав", – сказав міністр юстиції. 

Посилення мобілізації 

Президент Володимир Зеленський підписав закон №10449 про мобілізацію. 16 квітня, він набере чинності 18 травня. Всі військовозобов'язані чоловіки мусять знову пройти ВЛК в ТЦК й оновити дані.

У новому законі про мобілізацію є норма про те, що поліція зможе доставляти тих, хто ухиляється від служби, до ТЦК. Також для цієї категорії чоловіків підвищили адміністративні штрафи. До того ж українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет. При цьому народні депутати запевняють, що повернення людини в Україну  цим законом не встановлено.

Нагадаємо, згідно зі змінами, держава має право безоплатно залучати транспортні засоби та техніку підприємств, установ та організацій усіх форм власності для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань. За її використання передбачена компенсація, а повернення відбуватиметься протягом 30 днів після демобілізації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube