Коли брати з собою військовий квиток: що написано у законопроєкті про мобілізацію

Правоохоронці або працівники ТЦК можуть захотіти перевірити військово-облікові документи у будь-який момент

Мобілізація, військовий квиток
Законопроєкт ще належить розглянути Верховній Раді

Українців можуть зобовʼязати завжди носити з собою військово-облікові документи - приписне чи військовий квиток. При чому це стосується навіть тих, хто був знятий з обліку з тих чи інших причин. Представники ТЦК чи поліцейські отримають право перевіряти відповідні документи.

Відповідні зміни до законодавства Верховній Раді пропонує ухвалити Кабмін. Ця норма міститься у законопроєкті №10378 про посилення мобілізації в Україні. Текст документа доступний на сайті Верховної Ради.

Так, згідно з порівняльною таблицею законопроєкту, Кабмін пропонує зобовʼязати громадян віком від 18 до 60 років у період дії воєнного стану мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу (паспорт, водійське посвідчення тощо). Це стосується українців, які перебувають на військовому обліку або зняті з нього. Раніше в українському законодавстві така норма була відсутня.

Законопроект про мобілізацію

Якщо законопроєкт ухвалять, ці документи необхідно буде пред’являти за вимогою уповноваженого представника ТЦК або поліцейського. Тож, за цією логікою, приписне чи військовий квиток має носити з собою постійно кожен чоловік призовного віку. Адже у будь-який момент представники військкоматів чи правоохоронці можуть звернутися за перевіркою відповідних документів, наприклад, у публічному місці.

Під час перевірки документів представник ТЦК або поліцейський може фіксувати це за допомогою фото та відео, а також використовувати технічні прилади та програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Також зміни можуть чекати на українців, які перебувають за кордоном. Зокрема, отримати консульські послуги, наприклад, оформити новий паспорт, призовники, військовозобовʼязані або резервісти зможуть лише за наявності військово-облікових документів.

Посилення мобілізації в Україні

Нагадаємо, що в Україні планують розширити мобілізацію військовозобов'язаних. Командування зробило запит на 500 тисяч військових. Кабмін розробив та доповнив напрацювання депутатів у документі, за яким буде визначена ця процедура. Верховна Рада має ознайомитись з ним та почати готування до першого читання. Можливо, ініціатива зазнає змін протягом розгляду у парламенті.

Раніше ми писали, що законопроєкт про мобілізацію, запропонований Кабміном, є дещо жорсткішим ніж аналогчний закон в рф. Зокрема, українська влада хоче обмежити ухилянтів у праві користування коштами. Такої норми Кремль для росіян не передбачив.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube