Мобілізація в Україні може стати жорсткішою, ніж в росії: порівняння нового законопроєкту з законами рф

Читать на русском

Наприклад, Кабмін пропонує обмежити ухилянтів у праві користуватися коштами, чого немає навіть в законодавстві держави-агресора

Читать на русском
Мобілізація, Україна, рф
Також Кремль не забороняв ухилянтам отримувати паспорти рф за кордоном

Наприклад, Кабмін пропонує обмежити ухилянтів у праві користуватися коштами, чого немає навіть в законодавстві держави-агресора

Законопроєкт про посилення мобілізації, внесений Кабміном до Верховної Ради напередодні, має схожі норми з російським аналогом, який диктатор володимир путін підписав навесні цього року. Зокрема, йдеться про обмеження прав ухилянтів. Наприклад, наша держава прагне обмежити виїзд таких осіб за кордон так само, як це зробила рф.

Також збіги можна помітити у пунктах, що стосуються операцій з нерухомістю та отриманням кредитів. Водночас в російському законі не передбачене обмеження користування коштами у випадку порушення правил мобілізації. Про це свідчить текст законопроєкту, опублікований на сайті Верховної Ради у понеділок, 25 грудня.

Так, як і в російському законі, український законопроєкт пропонує застосувати так звані "тимчасові заходи" проти осіб, які ухиляються від призову на військову службу. Зокрема, ці заходи передбачають заборони: 

  • на виїзд за кордон;
  • на операції з рухомим та нерухомим майном;
  • на керування власним автотранспортом, а також отримання прав;
  • на укладення кредитного договору, договору позики.

Однак в деяких речах законопроєкт, поданий Кабміном до Ради, є навіть жорсткішим, ніж російський закон. Так, росіянам не скасовують гарантовані державою виплати та пільги. Також Кремль не вводив обмежень щодо видачі паспортів громадянам рф за кордоном, а в українському документі це передбачено для осіб, які не стали на військовий облік. Також в ініціативі Кабміну прописане "обмеження права на користування та розпорядження коштами та іншими цінностями".

Законопроект про мобілізацію

Ця норма сформульована досить абстрактно - не зрозуміло, що саме вона передбачає. Однак в Раді раніше прогнозували, що ухилянтам, які перебувають за кордоном, можуть блокувати банківські рахунки. Відповідну заяву напередодні зробив член комітету з питань нацбезпеки Вадим Івченко. За його словами, банки зможуть вимагати картку військового обліку для ідентифікації клієнта.

"Тобто фізично та людина, яка перебуває за кордоном, має пройти цю ідентифікацію. І якщо ти пройдеш  і ти будеш в переліку тих, які підлягають мобілізації і так далі, ти, звичайно, отримуєш повістку. Це нормальний процес. А далі вже це твій вибір. Або ти повертаєшся назад, або ти лишаєшся там, і це вже буде порушення закону України", - ще раз наголосив Івченко.

Водночас росіяни забороняють ухилянтам ставати індивідуальними підприємцями. Цієї норми в українському законопроєкті все ж не передбачено.

Закон про мобілізацію в рф
Закон про мобілізацію в рф

Законопроєкт про мобілізацію вже у Раді

В Україні планують розширити мобілізацію військовозобов'язаних. Командування зробило запит на 500 тисяч військових. Кабмін розробив та доповнив напрацювання депутатів у документі, за яким буде визначена ця процедура. Верховна Рада має ознайомитись з ним та почати готування до першого читання. Можливо, ініціатива зазнає змін протягом розгляду у парламенті.

Зокрема, новий законопроект покликаний врегулювати питання відпусток, звільнення зі служби та повноважень місцевої влади. Також поліцейських хочуть наділити правом приводити ухилянтів безпосередньо до ТЦК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.