Новий дрон SpyGun вже на передовій: що він собою являє

Безпілотник призначений для глибинної розвідки тому на тестування його й надали саме підрозділам ГУР

Розвідка
БПЛА може літати на висоті до 1,5 км

Головне управління розвідки Міністерства оборони України отримало на тестування новий безпілотник українського виробництва SpyGun. Спочатку він пройшов тилові випробування, а тепер переданий підрозділам, які знаходяться у зоні бойових дій. 

Як повідомили у відомстві, український БПЛА призначений для глибинної розвідки. Ще ним у разі потреби можна коригувати вогонь. Він здатен підійматися на висоту до 1500 метрів, але робоча становить 500-600 метрів. У повітрі безпілотник може перебувати 120-160 хвилин й рухатись зі швидкістю до 90 км/год.

"БПЛА створили українські інженери й проєктувальники за ініціативи підприємця і волонтера Юрія Голика та тенісиста, а нині військовослужбовця ЗСУ Сергія Стаховського", – повідомили у відомстві.

Тестування БПЛА провоять на передовій
Тестування БПЛА провоять на передовій

Зазначається, що комплекс складається з двох БПЛА та наземної станції управління. БПЛА обладнані курсової камерою, яка передає зображення онлайн, та GoPro – яка здійснює запис на внутрішній носій.

SpyGun здатен працювати навіть в умовах насиченої роботи ворожих станцій РЕБ. Але дальність його польоту знижується до 50 км. Розвідник здатен самостійно повертатись до точки зльоту й навіть планерувати з вимкненим двигуном. 

"БПЛА SpyGun відносно недорогий та швидкий у виробництві з простим дизайном корпусу, що надає «Шпигуну» непомітності в небі під час роботи", – додали у ГУР.

Безпілотники на службі ЗСУ

Війну в Україні називають "війною дронів" бо без них не проходить жодна воєнна операція. Завдяки аеророзвідці артилеристи знищують техніку та склади окупантів. Дістається й поодиноким росіянам, які прийшли з війною на українську землю.

За словами Міністра оборони України Олексія Резнікова, на озброєнні ЗСУ вже стоїть 28 різних безпілотників українського виробництва. У відомстві запевняють, що ретельно відбирають БПЛА й не купляють для війська непотріб.

Відомо, що Кабмін тільки цього року виділив понад 40 млрд гривень інвестицій в українських виробників дронів.

Раніше Інфоматор писав, що у Дніпрі створили унікальний безпілотник «Чаклун». Також повідомляли, що підводний український безпілотник Toloka.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube