Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Безпілотник призначений для глибинної розвідки тому на тестування його й надали саме підрозділам ГУР
Головне управління розвідки Міністерства оборони України отримало на тестування новий безпілотник українського виробництва SpyGun. Спочатку він пройшов тилові випробування, а тепер переданий підрозділам, які знаходяться у зоні бойових дій.
Як повідомили у відомстві, український БПЛА призначений для глибинної розвідки. Ще ним у разі потреби можна коригувати вогонь. Він здатен підійматися на висоту до 1500 метрів, але робоча становить 500-600 метрів. У повітрі безпілотник може перебувати 120-160 хвилин й рухатись зі швидкістю до 90 км/год.
"БПЛА створили українські інженери й проєктувальники за ініціативи підприємця і волонтера Юрія Голика та тенісиста, а нині військовослужбовця ЗСУ Сергія Стаховського", – повідомили у відомстві.
Зазначається, що комплекс складається з двох БПЛА та наземної станції управління. БПЛА обладнані курсової камерою, яка передає зображення онлайн, та GoPro – яка здійснює запис на внутрішній носій.
SpyGun здатен працювати навіть в умовах насиченої роботи ворожих станцій РЕБ. Але дальність його польоту знижується до 50 км. Розвідник здатен самостійно повертатись до точки зльоту й навіть планерувати з вимкненим двигуном.
"БПЛА SpyGun відносно недорогий та швидкий у виробництві з простим дизайном корпусу, що надає «Шпигуну» непомітності в небі під час роботи", – додали у ГУР.
Безпілотники на службі ЗСУ
Війну в Україні називають "війною дронів" бо без них не проходить жодна воєнна операція. Завдяки аеророзвідці артилеристи знищують техніку та склади окупантів. Дістається й поодиноким росіянам, які прийшли з війною на українську землю.
За словами Міністра оборони України Олексія Резнікова, на озброєнні ЗСУ вже стоїть 28 різних безпілотників українського виробництва. У відомстві запевняють, що ретельно відбирають БПЛА й не купляють для війська непотріб.
Відомо, що Кабмін тільки цього року виділив понад 40 млрд гривень інвестицій в українських виробників дронів.
Раніше Інфоматор писав, що у Дніпрі створили унікальний безпілотник «Чаклун». Також повідомляли, що підводний український безпілотник Toloka.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.