Дипломат Ма Шенкунь став 11-м надзвичайним і повноважним послом Китаю в Україні
Китайська Народна Республіка призначила нового посла в Україні. Ним став Ма Шенкунь. Свою посаду він обійняв у середу, 20 листопада, прибувши до Києва, та замінив колишнього посла Фань Саньчжуна, який був на посаді з лютого 2020 року. Шенкунь висловив впевненість у поглибленні дипломатичних зв'язків між Україною та Китаєм та назвав держави "традиційно дружніми партнерами".
Раніше Ма Шенкунь займав посаду заступника генерального директора Департаменту контролю над озброєннями в Міністерстві закордонних справ Китаю. Відомо, що цей відділ відповідає за розробку політики з питань роззброєння, нерозповсюдження, експортного контролю зброї та глобальної й регіональної безпеки. Також Департамент організовує переговори щодо міжнародних договорів і угод.
Шенкунь водночас просуває тему безпеки щодо використання штучного інтелекту і його регулювання. У своїх виступах він неодноразово наголошував на координації й контролі за ризиками до яких може призвести розвиток ШІ, та ролі Китаю у встановленні наглядових механізмів у сфері штучного інтелекту.
У вересні 2023 року відбулась зустріч Асоціації країн Південно-Східної Азії, де Шенкунь брав безпосередню участь. Захід був присвячений питанням гуманітарної допомоги та розмінування. Він наголошував на розвитку комплексного стратегічного партнерства між Китаєм і країнами Південно-Східної Азії в рамках національних і міжнародних гуманітарних ініціатив.
Китай і Україна встановили дипломатичні відносини в 1992 році, через рік після розпаду Радянського Союзу. Наразі офіційні українські посадові особи та експерти не надали належну оцінку новому послу Китаю в Україні. Однак Шенкунь після свого призначення наголосив, що сучасний світ стикається з безпрецедентними та стрімкими змінами, а Китай виступатиме за рівноправний і впорядкований багатополярний світ.
"Я щиро розраховую на увагу та підтримку українських друзів і з нетерпінням очікую широких контактів, відкритого діалогу та плідної співпраці з Урядом України та українськими друзями, щоб разом відкрити нову сторінку стратегічного партнерства наших держав", - наголосив Шенкунь.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно висловив занепокоєння через співпрацю чотирьох країн - Росії, Північної Кореї, Китаю та Ірану. Він назвав це "жахливим фактом", який створює загрозу для трансатлантичної безпеки та світової стабільності. Про це він сказав, виступаючи у Брюсселі на засіданні Ради ЄС із питань оборони. Він зазначив, що ці країни підтримують агресію Росії проти України. Рютте роз’яснив, що Китай допомагає Росії уникати санкцій, постачаючи товари подвійного призначення, Північна Корея забезпечує Москву зброєю та військами, за що отримує ракети та інші технології, а Іран отримує фінансову винагороду, яку використовує для підтримки своїх угруповань на Близькому Сході.
Розслідування ФБР щодо спроб уряду Китаю зламати телекомунікаційні мережі США нещодавно виявило "широку та значну" кампанію кібершпигунства. Вона була спрямована на викрадення інформації в американців, які працюють або в уряді США, або ж є політиками. Посольство Китаю у Вашингтоні всі звинувачення відкинуло: там заявили, що не шпигують за американцями. Цікаво й те, що схожа атака китайських хакерів була здійснена минулого місяця - тоді повідомляли, що шпигунам вдалося зламати телефони Дональда Трампа, Джей Ді Венса та Камали Гарріс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.