Низку українських регіонів у Норвегії тепер визнають "безпечними" та не приймають звідти біженців
У Норвегії змінили правила надання притулку біженцям з України. З 13 січня 2025 року розширено список регіонів України, які вважають "безпечними для проживання" – раніше їх було п'ять, зараз вже майже півтора десятка. Біженцям з цих областей буде відмовлено у наданні притулку на норвезькій території.
Про це сказано у повідомленні, яке опублікував Директорат у справах іноземців Норвегії (UDI). Загалом безпечними для проживання визнано 14 українських областей:
В UDI пояснили, що "безпечними для проживання" визнають ті регіони, де українська влада має повний територіальний контроль, а вплив Росії відсутній або мінімальний. Нові правила вплинуть тільки на тих, хто звернувся за захистом після 28 вересня 2024 року, або подасть заяву після 13 січня 2025 року.
Зміни не торкнуться біженців, які подавали заявки до 28 вересня 2024 року та ще не отримали рішення, або на українців, які встигли отримати рішення про захист після вказаної дати та вже мають дозвіл на проживання. Також зміни не вплинуть на українців, які прибули за програмою медичної евакуації або мають близьких родичів з колективним захистом у Норвегії.
Під час розгляду заяви буде враховуватися останнє постійне місце проживання заявника, де він жив не менше, ніж півроку. Розгляд справ буде вестися індивідуально.
Наприкінці жовтня 2024 року в Польщі заявили, що готуються до нової хвилі українських біженців, особливо в Люблінському воєводстві. Вважається, що дефіцит електроенергії та загроза відключення опалення можуть спричинити гуманітарну кризу в Україні. Це змусить багатьох українців залишати свої домівки та виїжджати за кордон, зокрема в Польщу.
Водночас в Кабміні вважають, що половина українських переселенців хочуть повернутися з-за кордону додому. 10-20% біженців могли б зробити це прямо зараз, але їм потрібна робота, гроші та житло.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.