Норвегія вважає Львівську, Волинську, Тернопільську, Рівненську, Івано-Франківську та Закарпатську області безпечними
Норвегія більше не надаватиме притулок всім українським біженцям. Це стосується тих громадян України, які прибуватимуть із західних регіонів країни. Водночас у тих українців, які вже мають тимчасовий захист, його не забиратимуть.
Про це заявила міністерка юстиції Норвегії Емілія Енгер Мель. Вона наголосила, що її держава буде допомогати з житлом тим, хто має таку потребу.
"У майбутньому до шукачів притулку з України ставитимуться більш рівно з іншими біженцями. Схема колективного захисту тепер спрямована точніше на тих, хто має потребу в захисті", - підкреслила міністерка.
Відтепер біженці з Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей розглядатимуться в індивідуальному порядку. Це пов'язано з тим, що ці регіони Норвегія вважає безпечними та розміщеними далеко від лінії фронту.
"Норвегія не може прийняти непропорційно велику частку переміщених осіб порівняно з аналогічними країнами", - заявила Енгер Мель.
Таке рішення міністерка пояснила тим, що біженці створюють навантаження на житлове господарство, охорону здоров'я та школи в деяких містах Норвегії. До того ж частку, яка зростає, серед українців складають чоловіки призовного віку.
Наприкінці жовтня в Польщі заявили, що готуються до нової хвилі українських біженців, особливо в Люблінському воєводстві. Це пов'язано з наближенням зими.
Вважається, що дефіцит електроенергії та загроза відключення опалення можуть спричинити гуманітарну кризу в Україні. Це змусить багатьох українців залишати свої домівки та виїжджати за кордон, зокрема в Польщу.
Водночас в Кабміні вважають, що половина українських переселенців хочуть повернутися з-за кордону додому. 10-20% біженців могли б зробити це прямо зараз, але їм потрібна робота, гроші та житло.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.