Польща втомилася від війни в Україні: олії у вогонь підливають багаті біженці, - міністр оборони

Багато біженців продовжують відпочивати у дорогих польських готелях та їздити на дорогих автомобілях

Владислав Косиняк-Камиш, Польща
Польща втомилася від війни в Україні

Попри те, що Польща є надійним союзником України в її обороні проти Росії, відносини обох країн напружені через історичні образи, дешевий експорт української сільгосппродукції та роздратування з приводу українських громадян, які виїхали з країни. Поляки втомилися від війни в України. Варшава також не планує скеровувати свої війська в Україну. 

Про певну втому у Польщі від війни в Україні повідомив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш для Financial Times

"Звісно, у польському суспільстві є втома, і це зрозуміло, особливо коли люди бачать молодих українських чоловіків, які їздять на новітніх авто або зупиняються в п’ятизіркових готелях", – зазначив він.

Ще одним нещодавнім моментом напруження стала відмова Польщі постачати Україні залишок винищувачів МіГ-29, які, за словами Варшави, їй ще потрібні для власної безпеки.

"З одного боку, я розумію президента [Володимира] Зеленського, тому що це його роль – завжди вимагати більшої допомоги. Але я думаю, що він та Україна також повинні пам’ятати, що коли інші лише надсилали каски, ми надсилали танки", – сказав Косіняк-Камиш.

Міністр також зазначив, що Польща не відправлятиме війська в Україну для консолідації можливого перемир’я. Трамп пообіцяв припинити війну Росії, хоча нещодавно відклав дедлайн для цього з 24 годин до кількох місяців після вступу на посаду.

"Коли з’явиться мирний план, ми обговоримо його, але прикордонні держави не повинні в жодному разі відправляти свої війська в Україну, тому що я вважаю, що НАТО має забезпечити більший розподіл тягаря", – сказав міністр.

Польщі бракує мігрантів

Польські компанії мають все більше труднощів у пошуку працівників. І ситуація може тільки погіршитися. Причина в тому, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою, таких як Україна та Білорусь, поступово вичерпується.

Водночас біженці з України зможуть отримати у Польщі спеціальної посвідки на проживання на три роки. Новий шлях легалізації у країні запроваджений зі змінами до Закону про допомогу України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни, які набули чинності 1 липня цього року. Подати заяву для отримання дозволу на проживання у Польщі на три роки українці зможуть з 2025 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube