Голова Люблінського воєводства повідомив, що регіон здатен відновити роботу пунктів прийому біженців за 1-2 дні у разі потреби
Польща готується до нової хвилі українських біженців, особливо в Люблінському воєводстві. Це пов'язано з наближенням зими. Дефіцит електроенергії та загроза відключення опалення можуть спричинити гуманітарну кризу в Україні, що змусить багатьох українців залишати свої домівки та виїжджати за кордон, зокрема в Польщу.
Про це пише InPoland. За даними видання, Люблінське воєводство готується прийняти нову хвилю українських біженців.
Голова Люблінського воєводства Кшиштоф Коморський повідомив, що регіон готовий оперативно відновити роботу пунктів прийому біженців за один-два дні у разі потреби. Він додав, що Люблінщина готова швидко реагувати на можливі зміни в ситуації, якщо потік українців до Польщі знову збільшиться.
Українські біженці в Польщі отримають можливість легалізувати своє проживання на три роки завдяки новим змінам до Закону про допомогу Україні. Вони набрали чинності 1 липня цього року. Заявки на отримання спеціальної посвідки на проживання можна буде подавати з 2025 року.
Крім того, у Польщі стартує ініціатива "Разом до незалежності", мета якої — допомогти українським біженцям перейти з колективних центрів проживання в самостійне житло. На реалізацію цього проєкту виділено майже 22 мільйони євро, більшість з яких фінансує Єврокомісія. Проєкт реалізується за участю Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі, Польського Червоного Хреста та PCPM.
В рамках ініціативи планується надати допомогу 6000 українських біженців, які мають PESEL UKR та проживають у колективних центрах. Програма передбачає співфінансування витрат на переселення протягом шість місяців. Відповідальність за вибір учасників проєкту та надання підтримки поклали на неурядові організації.
Також Польща вжила заходів, щоб підтримати українських переселенців, які вже встигли працевлаштуватися в країні. Зокрема, з вересня соціальну допомогу отримують лише ті українці, діти яких навчаються в польських школах. Речниця Міграційної платформи EWL Маргарита Ситник заявила, що Польща зацікавлена в тому, щоб українці залишалися в країні та продовжували працювати.
До повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Польщі проживало від 1,5 до 2 мільйони українців. Після 24 лютого 2022 року ще 1,3 мільйона українців виїхали до Польщі. Однак, за даними на травень 2024 року, кількість біженців з України зменшилась до 950 тисяч.
Тим часом Зеленський вважає, що частина українців повернеться додому, бо соцпідтримка за кордоном закінчиться. Він говорив про тих, хто не намагається знайти роботу та живе на соціальні виплати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.