Латвія виділить понад €4 мільйони на курси для українських біженців: що вивчатимуть

Ці курси включатимуть вивчення історії Латвії, знайомство з культурним простором країни, а також інтенсивний курс державної мови

Євро, біженці
Українці у Латвії зможуть дізнатися більше про історію країни

Уряд Латвії виділив Фонду соціальної інтеграції (SIF) суму в 4,4 млн євро для реалізації проєктів, спрямованих на підтримку українських біженців у країні. Ці кошти підуть на навчання мови, історії, культури та інтеграційні заходи у 2024 році. 

Про це повідомляє bnn-news.com. Як пише видання, уряд Латвії у 2023-му затвердив план надання підтримки українським біженцям на 2024 рік.

Українцям запропонують культурні курси, які включатимуть історію Латвії, культурний простір, курс державної мови (20 годин), мовні клуби, державні та муніципальні послуги, заходи для полегшення інтеграції в латвійське суспільство. На ці цілі планують в рік витратити 4 443 120 євро.

Видання додає, що у 2023 році за програмою "Культурологічні орієнтаційні курси та інклюзивні заходи для цивільного населення України" уклали 27 договорів з організаціями на загальну суму 1,1 млн євро. Міністерство культури повідомляло, що система первинної допомоги українським біженцям в Латвії є успішною та працює ефективно.

Українці у Латвії

В Латвії діє спеціальний закон, який передбачає, що для отримання статусу біженця українцям не потрібно подавати заяву. З 1 січня 2023 року жителям України, які звертаються за статусом тимчасового захисту у Латвії, видається посвідка на тимчасове проживання на два роки.

Візи та посвідка, видані до 31 грудня 2022 року, були чинні до 4 березня 2024 року. Громадяни України можуть отримати нову посвідку на проживання у трьох випадках:

- якщо вони планують виїхати за межі Латвії,

- якщо їхня віза або посвідка була втрачена або стала недійсною,

- якщо вони бажають продовжити користування електронним підписом.

Для отримання нової посвідки потрібно надати копію проїзного документа та заповнити відповідну заяву.

У Латвії наразі проживає близько 33 тисяч українців, з яких майже 20 тисяч осіли у Ризі. Спеціальний центр підтримки громадян України в Ризі продовжує свою роботу. У 2024 році планується надавати допомогу українським громадянам через різноманітні ініціативи та програми.

Ситуація з навчанням українських дітей у Латвії виглядає наступним чином: близько половини з них продовжують здобувати дистанційну освіту. Уряд Латвії поки що не розробив план, щоб включити дітей з України в латвійську систему освіти. Це відрізняється від підходу сусідньої Литви, де українські діти мають обов'язок відвідувати школу. Також у Латвії відсутні будь-які безплатні курси або уроки для дітей з України, які зараз не навчаються у латвійських навчальних закладах.

Раніше "Інформатор" повідомляв, чому українські біженці не хочуть їхати до Франції. На це є декілька вагомих причин.

Також ми писали, що українські біженці в Канаді ризикують залишитися без роботи. Це пов'язано з тим, що населення країни стрімко зросло.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube