Українці не зможуть отримати візу за екстреною програмою
Міністр імміграції Канади Марк Міллер повідомив про закінчення екстреної візової програми для українців, яка дозволяла отримати місцеву візу. Однак він заявив, що країна буде гнучкою у реагуванні на війну в Україні. Водночас українські правозахисні групи закликали до створення спеціального механізму для постійного проживання українців в Канаді.
Про це пише Globe & Mail. Видання повідомляє, що після повномасштабного російського вторгнення в Канаді ввели програму, яка дозволяла українцям, що втікали від війни, перебувати в країні до трьох років. Зараз термін дії віз наближається до завершення. Близько 300 тисяч українців вже прибули до Канади.
За словами Міллера, розширення програми не розглядається активно. Водночас українські правозахисні групи закликали створити спеціальний механізм, який би забезпечував українцям постійне проживання в Канаді, оскільки для багатьох з них повернення назад може бути небезпечним.
Програма надзвичайних ситуацій у Канаді дозволяла українцям отримувати місцеву візу. Улітку 2023 року країна закрила програму, і наразі нею вже не можна скористатися. Особи, які отримали візу за цією програмою, мають в'їхати в країну до 31 березня 2024 року.
Перед тим, як розпочати подорож до Канади, українцям необхідно отримати дозвіл на в'їзд, яким може бути туристична, гостьова або бізнес-віза.
Віза для гостей надається тим, хто отримав запрошення від родичів або друзів для відвідування. У відсутності такого запрошення перевагу варто надавати туристичній візі.
Для здійснення ділової поїздки рекомендується оформлення бізнес-візи з канадськими партнерами. Цей тип візи ідеально підходить для поїздок з метою ведення переговорів, підписання контрактів та інших ділових заходів. Процес отримання канадської візи, незалежно від її типу, включає підготовку стандартного пакета документів.
Список документів, необхідних для отримання візи в Канаду, досить широкий, тому рекомендується підготувати їх наперед разом з копіями. Ось що включає цей перелік:
Це лише базовий перелік, іноді можуть знадобитися і додаткові документи залежно від ситуації.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Естонії українські біженці зможуть жити в муніципальних квартирах. Наразі провели реновацію 11 таких помешкань.
Також "Інформатор" писав, що українські біженці у Швеції отримають більше допомоги. Що саме зміниться можна переглянути тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.